Stone Island x Nike Sock Dart Mid

Pierwsza współpraca między Stone Island a NikeLab nawiązała się w 2015 roku. Efekty były bardzo ciekawe, dlatego doczekaliśmy się kolejnego projektu ze strony tych dwóch ekip. Nowy pomysł oparty jest na nowej wersji modelu Sock Dart Mid, a gotowy produkt zobaczymy w sklepach 26 stycznia w dniu oficjalnej premiery, która odbędzie się w sklepie NikeLab.

Jak wygląda nowa wariacja na temat Nike Sock Dart?

Firma z Włoch postanowiła stworzyć nowe oblicze dla butów z oferty Nike, które zadebiutowały na rynku w 2004 roku. Nowe Nike Sock Dart to wersja mid z wykorzystaniem niecodziennej konstrukcji. Projektanci wybrali wysokiej jakości skórę licową jako materiał na podwyższony w tym wydaniu kołnierz cholewki. W przedniej części buta wykorzystano materiał tekstylny, który zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, ale został specjalnie wzmocniony, żeby sprostać niesprzyjającym warunkom pogodowym. Nowością jest nietypowy dla Sock Dart mudguard. Włosko-amerykańska kooperacja zapewnia również elementy znane z oryginału, czyli elastyczne zapięcie czy klocek w tylnej części cholewki.

Buty zadebiutują w trzech kolorystykach: granatowej, oliwkowej i czarnej. Branding marek znajduje się na niewielkich rozmiarów metce oraz na języku.

Źródło zdjęć: http://sneakernews.com/2017/01/17/stone-island-nike-sock-dart/3/

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *