Moda na Nike Air Force 1: historia, stylizacje

Nike Air Force 1 to sneakery, które zna każdy fan streetwearu. Niezmiennie od kilku sezonów żądzą na miejskich ulicach. Niektórzy uważają, że każdy szanujący się fan kicksów powinien mieć w swojej kolekcji przynajmniej jedną parę tych kultowych butów.

Popularny model kicksów Nike swoją nazwę zawdzięcza samolotowi, którym podróżował prezydent USA. Historia tych butów sięga początków lat 80. XX wieku. Za ich projekt odpowiedzialny był Bruce Kilgore. Początkowo były one dedykowane graczom w kosza. Wbudowany system Nike Air miał ułatwić im treningi i zwiększyć tym samym funkcjonalność tych butów.

czarne Nike Air Force 1

Po krótkim czasie okazało się, że oryginalny design kicksów od Nike spodobał się również zwykłym użytkownikom obuwia, którzy docenili nie tylko ich wygodę, ale również nowoczesny look. Szczególnie spodobały się one osobom związanym ze środowiskiem hiphopowym. Czołowi raperzy poświęcali im nawet swoje kawałki i wychwalali zalety tych kultowych sneakerów.

białe Nike Air Force 1

Obecnie buty Nike Air Force 1 są równie popularne. Z łatwością można je odnaleźć na miejskich ulicach. Pokochali je nie tylko kolekcjonerzy kicksów, ale również miłośnicy wygodnych butów, którzy cenią przede wszystkim komfort użytkowania. Ich uniwersalna kolorystyka sprawia, że można je z powodzeniem wykorzystywać w niemal każdej streetowej stylizacji. Doskonale pasują do modnych jeansów typu boyfriend, jak również do rurek czy też szortów. Świetnie prezentują się z luźnymi bluzami, kurtkami czy też T-shirtami. Pasują zarówno do męskich, jak i damskich stylizacji.

Buty Nike Air Force 1 są ponadczasowymi kicksami, które doskonale wpisują się w uliczny klimat i z powodzeniem, już od ponad 25 lat, podbijają serca fanów streetwearu.

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *