Historia adidas ZX Flux

Kojarzycie buty adidas ZX Flux? Na pewno, ponieważ jest to jeden z najpopularniejszych modeli ostatnich kilkunastu miesięcy! Tym razem chcielibyśmy wam przybliżyć historię tych sneakersów od brandu adidas.

Na początek: skąd w ogóle wzięły się buty adidas ZX?

Zanim przejdziemy do szczegółowego opisu historii powstania Fluxów, postaramy się przybliżyć wam genezę ich poprzedników, ZX-ów. Otóż pierwsze modele tych szalenie popularnych dzisiaj sneakersów pojawiły się ponad 30 lat temu! Jak to bywa w przypadku większości butów lifestyle, te również początkowo były tworzone wyłącznie z myślą o biegaczach.

Buty z serii adidas ZX – protoplasta ZX Flux

Model adidas ZX miał zaspokajać wszystkie potrzeby sportowców. Dlatego też wprowadzano do nich coraz to lepsze rozwiązania i technologie. Warto tutaj wspomnieć między innymi o przewiewnych materiałach, z których wykonywano te buty, jak również o systemach sznurowania czy amortyzacji stopy, które znacznie podnosiły ich jakość.

W ten sposób od 1984 roku na rynku pojawiły się dziesiątki modeli kicksów adidas ZX, które pokochali nie tylko biegacze, ale również fani streetwearu.

Adidas ZX Flux: ku pamięci przodków

W 2014 roku przypadła 30. rocznica powstania tych wyjątkowych sneakersów. Dlatego brand adidas postanowił uczcić te okrągłe urodziny i wypuścił na rynek godnych następców. Dzięki temu światło dzienne ujrzał model adidas ZX Flux. Jednak prawdziwym protoplastą opisywanych przez nas kicksów są buty adidas ZX 8000, które wypuszczono na rynek w 1989 roku. To właśnie one były głównym wzorem dla Fluxów.

Podstawowe zalety butów adidas ZX Flux

Choć główny „szkielet” buta pozostał bez zmian, projektanci pracujący dla brandu adidas postanowili przełamać go nowymi rozwiązaniami! Musimy przyznać, że moment powstania sneakersów adidas ZX Flux był momentem przełomowym – bez dwóch zdań!

Co nas zachwyca w tym modelu? Pomijamy już względy czysto estetyczne, choć nie da się ukryć, że Fluxy są jednymi z ładniejszych butów, jakie adidas wypuścił na rynek. Jednak naszą uwagę przykuwają przede wszystkim nowoczesne rozwiązania zastosowane w tym modelu.

Modele adidas ZX Flux można znaleźć w praktycznie każdym kolorze

Musimy przyznać, że jesteśmy fanami przewiewnej siateczki, z jakiej zbudowana jest cholewka buta. Dzięki temu nasza stopa nie spoci się nawet podczas bardzo intensywnego wysiłku fizycznego. Cieszymy się również, że projektanci tego modelu nie pozbawili go podstawowych zalet. Mamy tu na myśli niezwykle solidną, a zarazem lekką podeszwę z technologią amortyzacyjną SoftCell oraz systemem Torsion, który odpowiada za doskonałą przyczepność obuwia do podłoża.

ZX Fluxy występuję nie tylko w ciekawych kolorach, ale bardzo często cholewka jest upiększana nieszablonowym printem

Dzięki temu powstały buty, które nie tylko dobrze wyglądają na stopie, ale przede wszystkim dbają o jej komfort oraz bezpieczeństwo. Co więcej, możesz je nosić zarówno na sali treningowej, jak również jako uzupełnienie twojej streetowej stylizacji! Brzmi zachęcająco, prawda?

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *