adidas ZX 2K Boost – inspirowane modelami z lat 80

Czy kicksy inspirowane archiwalnymi modelami sprzed 30, a nawet 40 lat są w stanie dobrze odnaleźć się w obecnej rzeczywistości i zaskarbić sobie uwagę sneakerheadów, którzy uwielbiają połączenie retro stylistyki z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi? Przykład sneakersów adidas ZX 2K Boost udowadnia, że jak najbardziej jest to możliwe!

Projekt będący jednym z najnowszych reprezentantów kultowej linii ZX zaskakuje pod wieloma względami, jednak zanim przejdziemy do bardziej szczegółowego omówienia butów adidas ZX 2K poświęćmy chwilę na zapoznanie się z historią jednej z najważniejszych linii jakie kiedykolwiek zaprezentował światu ten niemiecki producent.

Sneakersy adidas ZX – poznaj historię kultowej linii

Wszystko zaczęło się dokładnie w 1984 kiedy to projektant brandu Jacques Chassing otrzymał ambitne zadanie stworzenia uniwersalnych butów biegowych, które pozostawiałyby propozycje od konkurencji daleko w tyle i wspierały miłośników tej formy aktywności w każdym, stawianym kroku niezależnie od tempa treningu bądź wyścigu oraz warunków i nawierzchni z jakimi przyszłoby się im zmierzyć. Po wielu tygodniach ciężkiej pracy Jacques zaprezentował szefom brandu buty adidas, które jak się później miało okazać, były jednym z najbardziej rewolucyjnych projektów marki. Modelem tym były sportowe sneakersy ZX 500 czyli niskoprofilowe buty z agresywnym kształtem klina, krótkim toe box’em oraz nisko osadzoną linią noska, które ozdobione były na bocznych panelach zygzakowato wyciętymi trzema paskami. Unikalny design butów biegowych nie był jednak ich jedyną zaletą – sneakersy adidas ZX 500 odznaczały się również lekką wagą i elastycznością, którą zawdzięczały połączeniu zamszu, nylonu oraz tekstylnej siateczki, a także wykorzystanej do stworzenia podeszwy amortyzującej pianki EVA o dwóch gęstościach zapewniających komfort użytkowania, optymalny balans oraz wsparcie.

Naszpikowany nowoczesnymi, jak na tamte czasy, rozwiązaniami model wywołał prawdziwe poruszenie i stał się najbardziej pożądanym modelem, o którym marzyli wszyscy – od profesjonalnych sportowców, przez amatorskich biegaczy aż po miłośników sportowego obuwia. Nic więc dziwnego, że zachęcona sukcesem marka zdecydowała się kontynuować swoją przygodę z linią ZX i wkrótce do modelu 500 dołączyło imponujące grono innych butów adidas, które w dużej mierze opierały się na tych samych rozwiązaniach, jednak urozmaicane były o kolejne nowinki wpływające na poprawę komfortu użytkowania, a co za tym idzie również osiąganie znacznie lepszych wyników. I choć od tamtej pory minęło już ponad 37 lat, to niemiecki gigant sportowy postanowił wskrzesić legendarną serię i regularnie prezentuje nam nowe odsłony butów adidas ZX.

Buty adidas ZX 2K Boost – streetwearowy ulubieniec tego sezonu

Standardowy krój i niski profil? System szybkiego sznurowania oraz tekstylna wyściółka? Modny design, obok którego wprost nie da się przejść obojętnie? Jeżeli ten opis brzmi, jak model Twoich nowych, wymarzonych sneakersów, to ZX 2k Boost od adidas są dokładnie tym czego szukasz. Projekt inspirowany obuwiem biegowym z lat 80. posiada imponującą liczbę zalet, które zdobyły już serce niejednego sneakerheada i nie ma się zresztą czemu dziwić. Buty adidas ZX 2k Boost z powodzeniem mogłyby stanowić synonim wygody i niesztampowego looku, który perfekcyjnie wpasowuje się w każdy, miejski fit.

Projekt posiada niskoprofilowe, lekkie cholewki wykonane z wysokiej jakości materiału tekstylnego wzmocnionego w newralgicznych miejscach za pomocą nakładek wykonanych z tworzywa syntetycznego (TPU), który nie tylko skutecznie przedłuża trwałość sneakersów, ale również dba o to aby przez cały czas użytkowania stopy użytkownika (bądź użytkowniczki) znajdowały się we właściwej pozycji. Wnętrze ZX 2k Boost Shoes wyściełane jest otulającym i wygodnym materiałem tekstylnym, który uprzyjemnia nawet najbardziej intensywne użytkowanie i co więcej dba o utrzymanie higienicznych warunków. Jeżeli chodzi o podeszwę, wyposażone w klasyczny, solidny system sznurowania adias ZX2K Boost osadzone są na dwuwarstwowej podstawie, która w części środkowej składa się ze sprężystej, autorskiej pianki Boost perfekcyjnie pochłaniającej wszelkie wstrząsy pojawiające się na skutek zderzenia stóp z ziemią, a całość wieńczy trwały, gumowy bieżnik. O tradycjach marki przypomina oczywiście logo brandu umieszczone na pozbawionym ostrych szwów języku oraz dobrze wszystkim znane trzy paski zdobiące panele boczne kicksów adidas ZX 2k Boost.

Model dostępy jest w kilku wersjach kolorystycznych i musimy obiektywnie przyznać, że każda odsłona prezentuje się mega stylowo! Najlepiej przekonaj się o tym sam i już dziś dołącz do gorna fanów brandu z kilkudziesięciu letnią historią.

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *