Nike Cortez Premium „Velvet Pack”

Projektanci z oregońskiego koncernu nie przestają zaskakiwać kreatywnością fanów marki. Co chwilę ogłaszane są premiery ciekawych kicksów, a wiele z nich oferuje naprawdę pomysłowe rozwiązania. Udowadnia to, że sportowe marki potrafią zainteresować nie tylko wielbicieli sportowych produktów, ale również entuzjastów szeroko pojętej mody. Ostatnio do sklepów trafił model wykonany z weluru. Dodatkową niespodzianką jest fakt, że buty zadebiutowały w trzech różnych wersjach kolorystycznych.

Jak powstały Cortez?

Historia Nike Cortez jest dość ciekawa i dla niektórych może być zaskakująca. Sneakersy stworzył Bill Bowerman (współzałożyciel Nike), ale nie było to w czasach, gdy Nike istniało w formie, jakiej znamy obecnie (wtedy firma nazywała się BRS). Bowerman połączył cechy butów Onitsuka Tiger, tworząc projekt, który stał się jednym z najlepszych wówczas modeli Onitsuka Corsair. Dopiero w późniejszym czasie do projektu dodano logo Swoosh, tworząc Nike Cortez.

buty nike w sklepie butysportowe.pl

Welur w trzech odsłonach

Ze względu na niesztampowy design nowy zestaw otrzymał status premium. Nowe Cortezy w całości (wraz ze Swooshem) pokryte są welurem. Cholewce towarzyszy klasyczna dla tego modelu podeszwa. Buty trafiły na sklepowe półki w trzech kolorystykach: Night Maroon, Light Armory Blue oraz Medium Olive.

Źródło zdjęć: http://www.ballerstatus.com/2016/12/21/nike-rolls-cortez-velvet-pack/

Nike Cortez Premium „Velvet Pack”
Oceń wpis.

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Post Author: ToJaPiszę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *