Świętujemy Air Max Day! Przegląd urodzinowych modeli

Dwudziestego szóstego marca przypada okrągła, bo trzydziesta, rocznica debiutu słynnych butów Nike – Air Maxów. Buty z poduszką powietrzną w podeszwie już od trzydziestu lat stanowią nieodłączną część street wearu. Z tej okazji marka przygotowała mnóstwo niespodzianek, oczywiście pod postacią nowych, zaskakujących interpretacji Air Maxów. Oto przegląd najciekawszych propozycji!

Air Max 90 Ultra Flyknit

Te buty w charakterystycznej kolorystyce „Infrared” zna cały świat. Były jednym z pierwszych modeli, który cieszył się tak niewiarygodnie wielką popularnością. Dziś są chyba najbardziej klasyczną interpretacją butów Air Max, co nie oznacza, że najdoskonalszą! Dowodem na to jest chociażby fakt, że marka postanowiła odświeżyć ten kultowy model z pomocą jednego, sprytnego posunięcia. Wersja urodzinowa ma cholewkę wykonaną z materiału Flyknit. Dzięki temu są to pierwsze tak lekkie Air Maxy!

Air Max 1 Atmos „Elephant”

Przy okazji swojego święta, marka Nike zaproponowała swojej społeczności głosowanie na modele, które powinny powrócić do sprzedaży w nowych odsłonach. Jednym z wielkich zwycięzców były właśnie te sneakery, które powstały w 2007 roku we współpracy z japońskim brandem Atmos. Zdecydowanie uwagę przykuwa ich nietypowy design. Mamy tu połączenie ciekawego odcienia turkusu z fakturą materiału, która ma przypominać skórę słonia. Gratka dla fanów nietuzinkowych butów sportowych!

Air Max 1 Master

W przypadku tej propozycji mamy do czynienia z połączeniem wszystkich, najgorętszych trendów wśród trzydziestoletniej historii Air Maxów. Mimo że buty zachowują klasyczną formę modelu z 1987 roku, ich wygląd ani odrobinę nie przypomina prototypu. Połączono tu czerwony nosek oraz wzór safari – obydwa cieszyły się wielkim uznaniem, gdy osobno pojawiały się na sneakerach z poduszką powietrzną w podeszwie. Air Max 1 Master to niezwykle ciekawy miks wzorów i kolorów.

Nike Air Vapormax

Nie obeszło się również bez nowej odsłony poduszek gazowych! Najbardziej innowacyjne pod tym względem są buty Air Vapormax, w których podeszwa nie zasadza się na gumowej formie z małym okienkiem na poduszkę, ale na samej poduszce! System Air został tu umieszczony pod całą powierzchnią cholewki. Został wykonany z elastycznego, a zarazem wytrzymałego materiału, dzięki czemu sprawia nie tylko świetne wrażenie estetyczne, ale również jest odporny na działanie czynników zewnętrznych! Do wyboru mamy Vapormax w bieli (Platinum) oraz w czerni (Triple Black). Minimalistyczne, ale bardzo efektowne.

Air Max 1 Ultra 2.0 Flyknit Metallic

Czy trzydziestą rocznicę powstania Air Maxów możemy uznać za złotą? Zdecydowanie tak, jeśli spojrzymy na klasyczne buty z 1987 roku w wersji metalicznej! Cholewka z lekkiego materiału Flyknit prezentuje się jeszcze lepiej, gdy w czerń wpleciono złotą nitkę. Całość podkreśla jakby odlany ze złota panel łączący podeszwę z cholewką. Coś pięknego!

Urodzinowa kolekcja Air Maxów wchodzi do sprzedaży już w zbliżający się weekend. Nie przegap tych unikalnych modeli!

Fot.: https://www.nike.com/pl/launch/t/air-max-day-2017-collection, https://www.nike.com/pl/launch/t/buty-damskie-air-max-1-ultra-2-flyknit-metallic-black-metallic-gold.

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *