NMD – przegląd nowości

NMD – przegląd nowości

Jeśli jesteś fanom Nomadów musisz zapoznać się z treścią niniejszego wpisu, w którym prezentujemy garść informacji na temat najnowszych projektów związanych z linią NMD. Przed wami między innymi kolejna kooperacja z Pharrellem Williamsem, monochromatyczne kolorystyki i Nomady z ekologiczną cholewką.

Pharrell Williams x adidas NMD Human Race Trail „Cotton Candy”

Owoce współpracy adidas i Pharella Williamsa zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród miłośników niemieckiej marki. Między odzieżowym gigantem a amerykańskim muzykiem doszło do kolejnej kooperacji, w wyniku której niebawem na rynek trafią nowe Nomady w wersji Trail. W porównaniu z wcześniejszymi wersjami mamy tu do czynienia z nieco masywniejszą podeszwą zewnętrzną, wyróżniającą się sporymi ząbkami. Cholewkę wykonano z primeknitowej przędzy, którą zabarwiono jasnymi kolorami. Całość uzupełniają zapiętki ze skóry, typowa dla tego modelu klatka oraz haft w przedniej części buta, przedstawiający napis „Terre Cuerpo”.

Buty Pharell Williams x adidas NMD Human Race Trail w kolorystyce „Cotton Candy” pojawią się w oficjalnej sprzedaż 11 listopada.

NMD – przegląd nowości

Invincible x Neighborhood x adidas Originals NMD

Przed wami kolejne Nomady powstałe w efekcie współpracy adidas Originals z tapejskim butkiem Invincible oraz labelu Neighborhood. Po raz kolejny zdecydowano się na przedstawiciela rodziny NMD w wariancie z meshową cholewką. Nie jest to projekt, który ma powalać na kolana samą sylwetką. Wrażenie robią detale w postaci elementów brandingu poszczególnych uczestników współpracy. Akcenty te znajdują się między innymi na podeszwie i na języku. Szczególną uwagę przykuwa haftowany tygrys umieszczony w tylnej części buta. W tym samym miejscu możemy zobaczyć też chińską literę będącą symbolem urodzaju.

NMD – przegląd nowości

adidas Consortium x The Good Will Out NMD CS1 PK

Dziesięć lat istnienia na rynku niemiecki butik The Good Will Out postanowił uczcić współpracą z marką adidas. W efekcie na sklepowe półki trafiła nowa wariacja na temat Nomadów. Projektanci skupili się no nowym wcieleniu dla NMD w wersji CS1 PK. Designerzy w czasie pracy inspirowali się Shinobi Ninja, czyli zamaskowanymi japońskimi wojownikami. Głównym motywem inspiracji był ich sposób kamuflażu. Cholewkę wykonano w technologii Primeknit, jednak na próżno szukać tutaj standardowej przędzy, ponieważ projektanci zastosowali aż trzy wzory włókien, co razem daje naprawdę rewelacyjny efekt. Buty utrzymane są w ekstremalnie monochromatycznej kolorystyce – całość została pokryta kolorem czarnym.

NMD – przegląd nowości

adidas NMD R2 Primeknit „Triple Black”

Kolejna nowość w rodzinie NMD to jeszcze jedna propozycja dla zwolenników monochromatycznych kolorystyk. Niemiecki brand postanowił wypuścić primeknitowy model NMD R2 w kolorystyce „Triple Black”. Czerń w ostatnim czasie stała się dość mocno eksploatowanym kolorem w przypadku Nomadów. Kolorystyka „Triple Black” oznacza, że zarówno primeknitowa cholewka, jak i podeszwa Boost w całości zostały zabarwione na kolor czarny. Na stworzonej w cyfrowej technologii cholewce subtelnie umieszczono elementy brandingu, czyli trzy ukośne paski, oczywiście w kolorze czarnym.

adidas nie określił jeszcze konkretnej premiery butów NMD R2 Primeknit „Triple Black”, jednak prawdopodobnie pojawią się one w sklepach pod koniec tego roku.

Parley for the Oceans x adidas NMD (sample)

Parley for the Oceans to organizacja, której główną misją jest oczyszczanie dna morskiego. O jej kooperacji z marką adidas z pewnością wie już każdy fan produktów z trzema paskami, ponieważ owoce tej współpracy już od jakiegoś czasu pojawiają się na półkach sklepów. Ciekawostką jest to, że być może doczekamy się Nomadów stworzonych wspólnymi siłami. Z tego, co można zorientować się po samplach, jednoczęściowa cholewka modelu NMD została wykonana z przetworzonych włókien, co bez wątpienia spodoba się entuzjastom ekonomicznych rozwiązań. Nietypowe rozwiązanie widoczne jest też w systemie sznurowania – sznurówki przechodzą przez cholewkę, a nie przez specyficzny dla Nomadów element.

NMD – przegląd nowości

Źródła zdjęć: https://www.kicksonfire.com/pharrell-x-adidas-nmd-human-race-trail-cotton-candy-release-date/, https://hypebeast.com/2017/8/neighborhood-invincible-adidas-nmd-first-look, https://www.thegoodwillout.com/adidas-consortium-x-the-good-will-out-nmd-cs1-city-sock-pk-primeknit-boost-ankoku-toshi-jutsu-schwarz-schwarz-bb5994, https://sneakernews.com/2016/06/07/see-adidas-shoe-made-parley-ocean-plastic-made/

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *