Nike Air Force 1 Emoji, czyli Commes des Garcons dla Nike

Słynni projektanci high fashion coraz częściej inspirują się modą sportową, czego efekty widzimy nie tylko na wybiegach, ale też w ciekawych kolaboracjach. Marka Nike tym razem zaskoczyła nas nowym modelem Air Force 1, który powstał we współpracy z Commes des Garcons.

Japońska estetyka

Po tej kolaboracji można było spodziewać się bardzo wiele. Japoński brand charakteryzuje się bardzo wyrazistym designem. Jego futurystyczne, odważne projekty opierają się na prostych liniach, mocnych akcentach kolorystycznych i elementach inspirowanych pop kulturą. Nie dziwi więc, że ubrania Commes des Garcons cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Noszone są przez wiele osób z show biznesu, w tym między innymi Kanye Westa, Lady Gagę czy siostry Olsen. Obecna od ponad czterdziestu lat na rynku marka ma na swoim koncie nie tylko wiele pokazów podczas fashion weeków w Paryżu, gdzie ma swoją największą siedzibę, ale też liczne współprace z innymi brandami. Całkiem nie dawno ich projekty w przystępnych cenach pokazały się na półkach szwedzkiej sieciówki H&M. Tym razem do stworzenia unikalnego modelu butów zaproszona została przez amerykańskiego giganta mody sportowej – Nike. Jaki jest efekt tej współpracy?

nike-air-force-commes-des-garcons

Nike Air Force 1 Emoji

Te buty nie są niczym rewolucyjnym, trzeba jednak przyznać, że robią bardzo dobre wrażenie już przy pierwszym spojrzeniu. Klasyczny dla Nike model Air Force 1, który swoją nazwę zawdzięcza samolotowi prezydenta Stanów Zjednoczonych, pozostał właściwie niezmieniony. Jego forma w czerni i bieli jest bardzo lubiana i wciąż chętnie kupowana. Projektanci Commes des Garcons postawili więc na detale, które w ciekawy sposób urozmaicają dobrze znany design buta. Do głosu doszły tu wspomniane wcześniej inspiracje pop kulturą, a właściwie Internetem. Na przodzie modelu pojawiły się bowiem paski z emotikonami. Są to słynne już serduszka Commes des Garcons, które od kilku sezonów umieszczają na swoich butach, t-shirtach i innych elementach garderoby. Serduszka, jak na emotikony przystało, wyrażają całą gamę emocji i właśnie o to chodziło japońskiej marce.

Projekt Commes des Garcons x Nike to klasyka sportowej formy Air Force 1 w połączeniu z kreatywnością japońskiego brandu. Efekt jest przyjemny dla oka i bardzo designerski. Model z pewnością ucieszy wszystkich fanów ubrań inspirowanych kulturą Internetu.

Sprawdź ofertę Nike Air Force 1 w sklepie GaleriaMarek i wybierz model dla siebie!

fot. http://sneakernews.com/2016/12/07/comme-des-garcons-nike-air-force-1s-emoji-detailed-look/

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *