Fenomen butów Nike Air Max

Nie ulega wątpliwości, że buty Nike należą do tych elementów ubioru, które wkroczyły na stałe do światowej mody stając się nawet swego rodzaju legendą. W grupie znanych od lat klasycznych odmian tej marki palma pierwszeństwa należy się z pewnością modelowi Air Max, ikonie stylu.

Krótka notka historyczna

Stworzony w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, wzorowany na architekturze słynnego paryskiego budynku, Centrum Pompidou, podbił serca milionów ludzi na całym świecie. Nike Air Max, buty sportowe oparte na innowacyjnej technologii z wyeksponowanym systemem poduszkowym mającym za zadanie zapewnienie stopom odpowiedniego komfortu, bardzo szybko stały się popularne nie tylko wśród biegaczy, ale i innych osób, które chciały mieć modne obuwie.

Skąd taka popularność Nike Air Max?

Fenomen butów Nike Air Max wynika przede wszystkim z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Po pierwsze, specjalnie uformowanej górnej części cholewki buta zabezpieczającej przed uszkodzeniem ścięgna Achillesa. Następnie wyjątkowej konstrukcji podeszwy, a zwłaszcza jej środkowej części wykonanej z materiałów absorbujących uderzenia i mieszczącej system amortyzacji stopy. Zewnętrzna część podeszwy jest z kolei zrobiona z materiału zapewniającego dobrą przyczepność i odpornego na ścieranie. Ważną rolę pełni także wcięcie w podeszwie umożliwiające jej zginanie.

nike air max na 50style.pl

Innowacyjny system amortyzacyjny w najnowszych modelach to zaawansowana technologicznie poduszka gazowa umieszczona na całej długości podeszwy, zapewniająca jeszcze większą lekkość, miękkość, amortyzację i elastyczność, niż we wcześniejszych wersjach tego modelu. Istotna dla ogólnego komfortu użytkowania jest również oddychająca cholewka, co umożliwia prawidłową wentylację i w konsekwencji czyni chodzenie wygodnym i przyjemnym.

Zastosowanie poduszki gazowej zamiast innych materiałów amortyzujących, na przykład pianki, która miała tendencję do przemieszczania się i zbijania w trakcie ruchu, stanowiło prawdziwą rewolucję w przemyśle obuwia sportowego i przyczyniło się do oszałamiającej kariery butów Nike Air Max. Dodatkowo różnorodność modeli i kolorów (jest ich naprawdę wiele, sprawdź tutaj – link) sprawia, że każdy znajdzie swoją wymarzoną parę Air Maxów.

Kolejnym czynnikiem decydującym o popularności tego modelu jest jego niepowtarzalna stylistyka. Bo chociaż przez 25 lat historii wyprodukowano wiele wersji różniących się kolorystycznie czy szczegółowymi rozwiązaniami stylistycznymi, to jednak oryginalny design modelu Air Max jest czymś nietuzinkowym i odróżniającym te buty od wszystkich innych.

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *