Jak kupować buty przez internet?

Kupowanie przez internet jest bardzo kuszące. Tak naprawdę nie musisz wychodzić z domu, aby upolować szałowe buty. Jednak pamiętaj, że taka forma zakupów niesie za sobą wiele niebezpieczeństw oraz trudności. Dlatego zapoznaj się  z naszymi poradami na temat tego, jak kupować buty przez internet.

Ostrożność ponad wszystko!

Przede wszystkim nigdy nie daj się ponieść emocjom! Nawet jeśli znajdziesz swoje wymarzone buty o połowę tańsze niż w sklepach stacjonarnych, najpierw sprawdź, czy sprzedawca nie jest oszustem. Oczywiście nigdy nie możemy mieć całkowitej pewności, ale są rzeczy, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Przede wszystkim sprawdź komentarze na temat tego sprzedawcy. Jeśli inne osoby wystawiły mu dużo tzw. „negatywów”, powinno Ci to dać do myślenia. Oprócz tego sprawdź, czy podał on numer produktu przy oferowanych butach. Jeśli zgadza się on z modelem, który zamieszczony jest na stronie producenta, możesz odetchnąć z ulgą.

W Internecie nie brakuje oszustów, dlatego przed zakupom dokładnie sprawdź sprzedawcę! fot. 401kadvisor.us

Mierzenie to podstawa

Czasami nawet w „realu” trudno jest dopasować idealnie buty do naszej stopy. Rozmiar nie zawsze jest równy rozmiarowi, dlatego może się zdarzyć, że zamówione przez Ciebie obuwie okaże się zbyt ciasne lub za duże. Jeśli sklep internetowy ma też swoje sklepy stacjonarne w Twoim mieście, koniecznie przejdź się i przymierz tam wybrany model.

Oprócz tego warto też zmierzyć swoją stopę, aby wybrać buty w idealnym rozmiarze. Przede wszystkim jednak sprawdzaj długość wkładki. To ona jest najważniejsza przy kupowaniu butów. Jeśli Twoja stopa mierzy np. 24 cm, Ty wybierz obuwie z wkładką o długości 24,5 cm (szczególnie, jeśli jest to zabudowany model).

Jak mierzyć stopę?

Aby zmierzyć swoją stopę potrzebujesz kartki A4, czegoś do pisania oraz miarki. Połóż stopę na kartce i zaznacz, w którym miejscu kończy się Twoja stopa oraz duży palec. Odległość między nimi to długość wkładki, jaką powinieneś wybrać.

Sposób na prawidłowe zmierzenie stopy

Mimo wielu kłopotliwych kwestii kupowanie butów przez internet naprawdę nie jest trudne. Wystarczy zastosować się do naszych wskazówek, aby skutecznie upolować swoją wymarzoną parę nowiutkich sneakersów lub botków!

fot. flickr.com

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *