Jak czyścić New Balance?

New Balance to od kilku sezonów najpopularniejsze buty streetwearowe, ale jak je właściwie czyścić? Nosimy je chętnie, bo są wygodne i świetnie sprawdzają się jako baza do różnorodnych stylizacji. Jednak ze względu na częstotliwość ich noszenia, dość szybko mogą potrzebować czyszczenia. Jak to zrobić, by nie zniszczyć naszej ukochanej pary butów?

Pranie w pralni

Najbezpieczniejszą opcją, i co ciekawe, wcale nie tak kosztowną, jak mogłoby się wydawać, jest oddanie butów New Balance do pralni lub specjalistów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm, które zajmują się odświeżaniem sneakersów. Możesz tam nie tylko wyczyścić swoje New Balance, ale także zafundować im nowe życie, na przykład poprzez kolorowanie! To świetny wybór dla zapracowanych i wszystkich tych, którzy nie mają cierpliwości do czyszczenia butów sportowych w domu.

Zrób to sam

Drugim sposobem na wyczyszczenie pary butów od New Balance jest profesjonalna opieka w domu. Możesz namoczyć je wcześniej w wodzie z mydłem lub szamponem do butów, a następnie wsadzić do pralki. Uważaj jednak na program, który wybierzesz! Musi to być pranie delikatne, najlepiej z najniższymi obrotami wirowania i odpompowywania. Warto włożyć buty do worka przeznaczonego do prania bielizny, by uchronić je przed zniszczeniem. Możesz też dodać do prania płynu odświeżającego. Koniecznie wyczyść też białe części podeszwy specjalnym płynem i starą szczoteczką do zębów. Dzięki takim zabiegom twoje buty od New Balance będą wyglądały jak nowe!

newbalance na butysportowe.pl

Jak suszyć?

Ogromne znaczenie w procesie czyszczenia butów sportowych ma suszenie ich. Pralka powinna odpompować nadmiar wilgoci, ale mimo wszystko ich suszenie to proces długotrwały. Nie wystawiaj ich na słońce i nie stawiaj pod kaloryferem! Mogą się zniekształcić lub odbarwić przez silne promieniowanie słoneczne. Bezpiecznie jest wyłożyć wnętrze New Balance gazetą, która pochłania wilgoć i odstawić je w suche miejsce. Będzie to trwało nieco dłużej, ale mamy wtedy pewność, że zarówno kształt, jak i kolor naszych ukochanych butów sportowych zostaną nienaruszone!

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *