Wizja przyszłości według Pumy, czyli Puma Autodisc

Niedawno w obuwniczym świecie było głośno o trafiających do szerokiej sprzedaży samowiążących się butach Nike HyperAdapt 1.0. Teraz przyszła kolej na odpowiedź ze strony marki Puma, która również opracowała model z systemem automatycznego wiązania sznurówek. Nowy wynalazek niemieckiego brandu został nazwany Autodisc. Pięćdziesiąt modeli testowych przekazano w ręce najpopularniejszych sportowców, wśród których znalazł się między innymi Usain Bolt.

Co to jest Puma Autodisc?

Nowe dzieło projektantów z Niemiec przypomina współczesne obuwie biegowe. Pod nietuzinkowym designem kryje się jeszcze bardziej unikalna technologia. Automatycznym system sznurowania można sterować przy pomocy przycisku umieszczonego w bucie. Brzmi znajomo, prawda? To jednak nie koniec innowacji. W przypadku butów Autodisc buty można zasznurować nawet bez pochylania się, bo sterowanie systemem jest możliwe za pośrednictwem specjalnej aplikacji na smartfona. Aplikacja korzysta z opcji Bluetooth i jest w stanie nie tylko zawiązać za nas buty, ale informuje nas także o dopasowaniu buta do stopy oraz poziomie naładowania energii.

Silnik sprawiający, że buty można określić jako samowiążące się, umieszczono w języku buta. Takie rozwiązanie sprawia, że but można wyginać w całkowicie naturalny sposób, bez obawy o uszkodzenie układów elektronicznych.

Jak naładować samowiążące się buty?

Puma Autodisc to buty, które mogą się rozładować. Na szczęście poziom naładowania baterii możemy na bieżąco sprawdzać w dedykowanej aplikacji na smartfonie. Warto wspomnieć, że ten model nie ładuje się przy bezpośredniej pomocy gniazdka elektrycznego. Do ładowania służy specjalna mata. Wystarczy położyć na niej obuwie, a ona w sposób bezprzewodowy naładuje je. Brak migania przez wskaźnik informuje o maksymalnym poziomie naładowania.

Puma nie poinformowała jeszcze, na ile wystarcza bateria i jaki jest czas pełnego ładowania.

puma-autodisc-autolacing-sneaker-2

Czy Puma Autodisc pojawi się w sklepach?

Na razie nie wiadomo, czy model Autodisc kiedykolwiek trafi na sklepowe półki. Modele pilotażowe póki co testowane są przez znanych sportowców. Ich opinie z pewnością będą miały wpływ na dalszy rozwój tej technologii i być może sprawią, że za jakiś czas każdy będzie mógł kupić w sklepie buty Pumy z systemem automatycznego wiązania sznurówek.

Źródło zdjęć: http://sneakerbardetroit.com/puma-autodisc-self-lacing/

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *