Starcow x Le Coq Sportif Omega

Francja to nie tylko wielkie pokazy mody z udziałem najsłynniejszych projektantów. W kraju tym jest też miejsce dla uznanych marek sportowych. Potwierdza to jedna z najnowszych francuski kooperacji między paryskim sklepem Starcow a marką odzieżową Le Coq Sportif. W wyniku połączenia sił obu firm powstał produkt dość luksusowy. Na warsztat wzięto model Omega, któremu podarowano nowe nietuzinkowe oblicze.

La Coq Sportif – co to za firma?

Le Coq Sportif jest marką odzieżową, która powstała w 1882 roku z inicjatywy Emile Camuseta. Firma swoją nazwę wzięła od koguta galijskiego, stanowiącego narodowy symbol Francji. Kogut Atletyczny od wielu lat zajmuje się dostarczaniem ubrań i sportowych akcesoriów dla klubów piłkarskich, takich jak na przykład Sheffield United, Carlisle United czy Wolverhampton Wanderers.

Cielęca sierść w drewnianym pudełku

Do stworzenia nowej kolorystyki dla modelu Omega jako kolor bazowy wybrano brązowy. Znajduje się on na znacznej części butach, tj. w górnej części toeboxa i bocznych panelach wykonanych ze skóry naturalnej. W przedniej części buta i przy systemie wiązania wykorzystano zamszowe elementy, również w kolorze brązowym. Niecodziennego charakteru tego projektu należy jednak doszukiwać się na tyle obuwia. Tam umieszczono cielęcą się sierść w naturalnym kolorze z czarnymi plamami. Na języku i zapiętce można się dopatrzyć beżowych detali, które świadczą o tym, że projektanci rzetelnie pracowali nad szczegółami.

Ekskluzywność tej kooperacji podkreśla również opakowanie. Buty można będzie kupić w drewnianym pudełku, a w zestawie znajduje się jeszcze metalowy kubek, ręczniczek oraz preparat pielęgnacyjny w słoiczku.

Owoc współpracy sklepu Starcow i marki Le Coq Sportif dostępny będzie w sprzedaży od 17 grudnia.

Źródło zdjęć: http://www.kicksonfire.com/starcow-x-le-coq-sportif-omega/

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *