Kilka słów o debiucie adidas Originals NDM

Dziewiątego grudnia zobaczył je Nowy Jork, a już trzy dni później poznał je cały świat. Mowa oczywiście o butach adidas Originals NDM, które swoją premierą w Polsce miał 12 grudnia. Celem marki było stworzenie modelu, który ma uprzyjemnić życie miejskim nomadom. Inspiracją do powstania nowego fasonu były archiwalne modele NMD: Boston Super, Rising Star i Micro Pacer. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku odniosły one duży sukces, czy ich następcy go powtórzą?

Kiedy innowacja spotyka się z tradycją

Zaprezentowany podczas oficjalnej premiery model adidas Originals NDM stanowi połączenie technologii biegowej z lifestyle. Krótko mówiąc, to doskonały mix tradycji z innowacjami. Buty mają niebanalny design. Kontrastowa podeszwa, wybujała cholewka, archiwalne detale – mimo dość odważnej kombinacji dostrzec można spójną koncepcję, która mocno nasuwa na myśl skojarzenia z dynamiką. I o to tutaj właśnie chodzi, ponieważ zadaniem tych butów jest nieustanne zwracanie energii, która ma wzmacniać każdy krok. Wszystko to umożliwia specjalny system Boost.

Na uwagę zasługuje również sama cholewka, a dokładnie jej dwie właściwości: giętkość i oddychalność. Dzięki nim buty gwarantują doskonałą wentylację i świetnie dopasowują się do stopy. Podeszwa środkowa wykonana została w technologii Boost oraz dodatkowo wyposażona w sprężyste elementy z pianki EVA. Do tej pory takie rozwiązania były zarezerwowane wyłącznie dla modeli sportowych.

Dla wszystkich fanów mody miejskiej

Krótko mówiąc, model ten został stworzony z myślą o wszystkich fanach mody miejskiej, jednak w tym przypadku ma nie być wyłącznie uzupełnieniem stylizacji, a pełnić określone funkcje. Jeśli ważne są dla Was takie cechy jak elastyczność, wytrzymałość, wygoda i doskonała amortyzacja, musicie mieć ten model w swojej kolekcji.

zdjęcia:adidas.com

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *