Przegląd butów na crossfit

Wybór butów treningowych nigdy nie jest łatwą sprawą, jednak w przypadku butów do crossfitu wyzwanie staje się jeszcze trudniejsze. Idealne buty do uprawiania tego wymagającego sportu powinny łączyć w sobie cechy najlepszych biegówek i butów do ćwiczeń siłowych. Jak je znaleźć?

Specjalistyczny model

Przede wszystkim pamiętaj o tym, by wybierać buty przeznaczone konkretnie do treningów crossfit (takie znajdziesz tutaj). W przeciwnym wypadku może okazać się, że nowy zakup po prostu nie daje rady przy intensywnych ćwiczeniach takich, jak biegi, wyskoki czy podnoszenie ciężarów. Na szali kładziemy nasze zdrowie i nie warto ryzykować odniesieniem kontuzji, dlatego buty na crossfit warte są nawet większej sumy pieniędzy. Na szczęście w ofertach marek coraz częściej pojawiają się specjalistyczne modele przeznaczone właśnie dla crossfiterów. Czym różnią się od tradycyjnych butów treningowych? Są przede wszystkim lepiej zamortyzowane i bardziej elastyczne, co przydaje się przy wykonywaniu ćwiczeń zapożyczonych z treningów biegowych.

Top 3 modele butów na crossfit

Specjalizację w tej dziedzinie zrobiła marka Reebok, która wydaje na świat kolejne buty z crossfitem w nazwie. Warto sprawdzić je wszystkie, by zdecydować, które najlepiej współpracują z naszą stopą.

Reebok Crossfit Nano 6.0

Zdecydowanie najbardziej znany model tej marki, który nosi większość crossfiterów. Cholewka wykonana została ze specjalnie stworzonego materiału, który zapewnia jednocześnie przewiewność i wytrzymałość. Dzięki temu buty stają się idealne zarówno do biegów, jak i do ćwiczeń siłowych. Dodatkowo producent zapewnił wzmocnienia w okolicach palców oraz oczywiście dopasowaną do specyfiki sportu podeszwę składającą się z warstw z pianki amortyzującej oraz super trwałej i stabilizującej gumy węglowej. To wszystko składa się na jedne z najczęściej wybieranych butów na crossfit.

Reebok Crossfit Speed

Te buty nie tylko dodadzą ci szybkości, ale też zadbają o stabilność w trakcie wykonywania ćwiczeń siłowych. Co prawda cholewka wykonana jest z siateczki, jednak jest to taki rodzaj Meshu, który jest odporny na silne wstrząsy czy zarysowania, dlatego idealnie sprawdzi się podczas treningów crossfit. Nie byłoby jednak butów crossfitowych bez odpowiednio skonstruowanej podeszwy. Tu mamy do czynienia z elastyczną i świetnie amortyzującą, którą dodatkowo wzmocniono technologią KippingKlip oraz nakładą RopePro, dzięki czemu buty nie będą się ślizgać ani chwiać przy podnoszeniu ciężarów.

Nike Metcon 2.0

Oregońska marka również stworzyła swój model butów do tego wyjątkowego rodzaju treningów. Metcon to połączenie cholewki wykonanej z materiału syntetycznego wzmocnionego włóknem Flywire oraz gumowej, elastycznej i stabilnej podeszwy. Te buty przeznaczone są do różnego typu treningów o wysokiej intensywności, ale ze względu na przewiewność, stabilność i amortyzację, można uznać je za świetny model crossfitowy. Co ciekawe niedawno pojawiła się na rynku wersja 3.0.

Buty do crossfitu muszą spełniać wiele, często sprzecznych funkcji, dlatego ich wybór może sprawiać problemy. Warto jednak w trosce o własne zdrowie i wygodę zaufać sprawdzonym markom i ich specjalistycznym modelom przeznaczonym właśnie dla crossfiterów.

zdjęcia pochodzą ze sklepu up8.com

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *