Premiera butów Air Jordan Retro 4 „Alternate 89”

Oto spełnia się marzenie tysiąca sneakerheadów! Do sklepów powrócił bowiem model Air Jordan Retro 4 „Alternate 89”. Jego piękna konstrukcja oraz wyjątkowa kolorystyka sprawiają, że aż łezka kręci się w oku na wspomnienie o pierwszych modelach Jordanów!

Doczekaliśmy się! 2 stycznia 2016 roku na rynku pojawiła się reedycja klasycznych sneakersów Air Jordan Retro 4. Początkowo zostały one stworzone z myślą o zawodnikach grających w kosza. Jednak teraz, częściej niż na boisku, widzimy je na ulicach. Musimy przyznać, że stanowią one jedną z piękniejszych ozdób miejskiej przestrzeni.

Historia Air Jordan Retro 4

Historia tego modelu jest zaskakująca, ponieważ gdy w 1989 roku ujrzał on światło dzienne, wzbudził… zniesmaczenie! Okazało się bowiem, że staranny projekt dobrze nam znanego Tinkera Hatfielda nie przypadł do gustu fanom sportowego obuwia. Wszyscy porównywali je z poprzednimi Jordanami 3 i zgodnie uznano, że „Czwórki” są po prostu brzydkie!

Oryginalne Air Jordan 4 z 1989 roku, fot. jordansdaily.com
Oryginalne Air Jordan 4 z 1989 roku, fot. jordansdaily.com

Wiele czasu musiało upłynąć zanim sneakerheadzi przekonali się do Air Jordan Retro 4. Ale kiedy już to nastąpiło, nie było osoby, która nie marzyłaby o tym modelu!

Podstawowe zalety butów Air Jordan Retro 4 „Alternate 89”

Co sprawia, że te sneakersy są tak wyjątkowe? Przede wszystkim ich genialna sylwetka, która wszystkim zapada w pamięci. Fani tego modelu najczęściej zwracają również uwagę na charakterystyczny wachlarz umieszczony na pięcie.  To on nadaje charakteru tym butom i nie pozwala o nich zapomnieć. Ciekawostkę stanowi fakt, że kicksy Air Jordan Retro 4 „Alternate 89” można zawiązać na 18 różnych sposobów! Imponujące, prawda?

Nie zapomnijmy również o tym, że to właśnie w tych butach Michael Jordan wywalczył po raz trzeci z rzędu tytuł strzelca ligi. Same dobre skojarzenia zamknięte w jednym, niepozornym bucie!

Tym bardziej cieszy nas fakt, że od stycznia 2016 roku znowu możemy cieszyć oko tymi niezwykłymi kicksami. Co prawda ich cena może przyprawić  o zawrót głowy, jednak wydaje nam się, że zapaleni sneakerheadzi nie będą żałowali pieniędzy na te czerwono-białe cudeńka. W show-biznesie już teraz można dostrzec pierwsze „ofiary” reedycji klasycznych „czwórek”. Z dumą nosi je m.in. raper TEDE oraz popularna blogerka modowa DEYNN.

Na koniec ciekawa infografika z serwisu ruvilla.com dotycząca tych niesamowitych butów:

Infografika Air Jordan IV 1989 Alternate

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *