Nowości w rodzinie Nomadów: sample TS1, monochromatyczna szarość i chińskie motywy

Nowości w rodzinie Nomadów: sample TS1, monochromatyczna szarość i chińskie motywy

Spieszymy z nowinkami dla wszystkich ciekawych, co słychać w serii adidas NMD. W dzisiejszym wpisie zobaczysz sample pewnych przykuwających uwagę Nomadów, które mogą pojawić się na rynku przyszłorocznej jesieni. Ponadto prezentujemy nową kolorystyką dla NMD XR1 oraz zajawkę NMD R2 inspirowanych chińskimi motywami.

adidas NMD TS1 Primeknit

Niemieccy designerzy ostatnio mocno wykazują się kreatywnością, szczególnie jeśli chodzi o Nomady. Za jakiś czas światło dzienne ujrzy nietuzinkowa wersja TS1.

Budowa adidas ND TS1 Primeknit jest podobna do tej, z jaką mamy do czynienia w oryginale z końca 2015 roku. Cholewkę wyprodukowano w oparciu o cyfrową technologię Primeknit, dzięki czemu obuwie jest niebywale lekki i przewiewne. Jednak pewne podobieństwa nie sprawiają wcale, że to wydanie będzie bardzo podobne do pierwowzoru, wręcz przeciwnie. Upper pozbawiono tradycyjnego systemu wiązania, który zastąpiono ciekawą klapą, nawiązującą nieco do rozwiązania zastosowanego w klasycznym modelu – Micropacer, z którego Nomady czerpią inspiracje garściami. Sznurówki wystają spod wspomnianej klapy, a na ich zakończeniach można zobaczyć regulowane ściągacze, dzięki czemu każdy użytkownik będzie w stanie optymalnie dopasować kształt cholewki do swojej stopy. Ułatwia to również elastyczność cholewki, którą pokryto pasiastym, nieregularnym printem. Przy podeszwie wykorzystano usztywniające nakładki. Bez zmian, nawet kosmetycznych, pozostała za to platforma z pianki Boost, odpowiadająca za amortyzację i „oddawanie energii”.

Na razie jeszcze nie wiadomo w stu procentach, czy widoczne na poniższym zdjęciu Nomady trafią na sklepowe półki dzienne. Jednak jeśli do tego dojdzie, ich premiera odbędzie się najprawdopodobniej w sezonie jesień/zima 2018.

Nowości w rodzinie Nomadów: sample TS1, monochromatyczna szarość i chińskie motywy
Nowości w rodzinie Nomadów: sample TS1, monochromatyczna szarość i chińskie motywy

adidas NMD XR1 „Silver Boost”

Poza niepewnymi premierami, chcemy dziś wam zaprezentować także wydania Nomadów, które dopiero co pojawiły się w sklepach. Jednym z nich jest przyjemna dla oka kolorystyka dedykowana modelowi adidas NMD XR1. Chodzi o wariant określany jako „Silver Boost”.

Nie ma tutaj żadnych zmian konstrukcyjnych, które mogłyby powalić fanów Nomadów na kolana, jednak wykorzystane zestawienie kolorystyczne jest bardzo fajne i z pewnością zadowoli niejednego miłośnika serii, który chętnie uzupełni swoją garderobę tym wydaniem. W tym modelu projektanci zdecydowali się postawić na monochromatyczną szarość. Oznacza to, że zarówno cholewkę, jak i podeszwę zabarwiono różnymi odcieniami koloru szarego. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się naprawdę świetnie, wobec czego adidas NMD XR1 w kolorystyce „Silver Boost” może stać się godną uwagi pozycją dla zwolenników minimalistycznego designu.

Nowości w rodzinie Nomadów: sample TS1, monochromatyczna szarość i chińskie motywy

Limitowana edycja NMD R2

Kilka dni temu użytkownik instagrama – @sneakerprophet zaprezentował niezwykle ciekawą wariację na temat modelu NMD R2. Ze zdjęcia można wywnioskować, że główną inspiracją dla powstania tego wydania były chińskie motywy. Cholewka powstała oczywiście w cyfrowej technologii Primeknit, a górną część buta osadzono na doskonale wszystkim znanej platformie Boost. Choć sama kolorystyka nie jest jakąś rewolucją w rodzinie Nomadów, główną rolę grają tutaj detale w postaci chińskich symboli. Znaczną część uppera zabarwiono śnieżnobiałą bielą, której towarzyszą czerwone akcenty w postaci motywów zaczerpniętych z chińskiej kultury. Elementy te widoczne są między innymi w tylnej części buta oraz na wewnętrznej wkładce, gdzie znajdziemy grafikę przedstawiającą symbol podwójnego szczęścia.

Jeszcze nie wiadomo, czy to wydanie adidas NMD R2 trafi na sklepowe półki. Jednak jedno jest pewne, jeśli pojawi się ono w sklepach, będzie to mocno limitowana edycja. W sieci można znaleźć informacje, że wariant ten może trafić do sprzedaży w nakładzie zaledwie 600 par.

Nowości w rodzinie Nomadów: sample TS1, monochromatyczna szarość i chińskie motywy

Źródła zdjęć: http://www.notey.com/blogs/adidas_nmd, https://sneakernews.com/2017/07/03/adidas-nmd-xr1-silver-boost/, https://sneakerbardetroit.com/adidas-nmd-r2-cny-chinese-new-year-release-date/

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *