Nowe Nike Zoom Talaria idealne do biegania zimą

Zimowe buty sportowe to norma w ofercie każdej liczącej się marki. Jednak poza parą sneakerów do chodzenia po śniegu, powinniśmy zaopatrzyć się w parę do biegania. Bezpieczne uprawianie tego sportu, gdy na dworze robi się zimno, a na chodnikach ślisko, opiera się głównie na doborze porządnych biegówek. Swoją najnowszą propozycję przedstawiła ostatnio firma Nike!

Nike Zoom Talaria

Te wyjątkowe buty runningowe powstały pod koniec lat dziewięćdziesiątych w 1997 roku. Ich projektantem i pomysłodawcą był nie kto inny, jak Tinker Hatfield, czyli czołowy kreator Nike. Najważniejszą, najbardziej charakterystyczną cechą modelu były rowki na podeszwie, które sprawiły, że biegówki z miejsca stały się faworytem w swej dziedzinie. Choć były bardzo lubiane przez środowiska biegaczy, przez długi czas nie było o nich głośno. Wszystko zmieniło się w tym roku, gdy Nike postanowiła wznowić produkcję modelu z ulepszoną cholewką. Pierwsza reinterpretacja Nike Zoom Talaria pojawiła się w marcu 2016 roku. Cholewka wykonana była z zamszu i przewiewnej siateczki, a w podeszwie środkowej zastosowano materiały najnowszych technologii, które dodatkowo wzmacniają komfort biegania.

nikezoomtalaria

Idzie nowe

Najnowszą wariacją na temat tego modelu są zimowe biegówki Nike Zoom Talaria Mid Flyknit. Mają wydłużoną cholewkę, która ma za zadanie chronić stopy przed czynnikami zewnętrznymi, z którymi mamy do czynienia w drugiej połowie roku. Wygląd tego buta jest odzwierciedleniem prototypu Talarii z 1997 roku, można więc uznać go za klasyka butów retro runningowych. Wspomniana wcześniej wydłużona cholewka, wykonana została ze znanego nam materiału Flyknit, tym razem zabezpieczono go jednak przed wchłanianiem wilgoci, dlatego buty z pewnością posłużą nam świetnie również w czasie opadów deszczu czy śniegu. Jednak podstawą ich funkcjonalności jest zdecydowanie wymyślna podeszwa, która odznacza się perfekcyjną przyczepnością, a ta właśnie w warunkach zimowych jest najważniejsza dla naszego bezpieczeństwa!

Premiera Nike Zoom Talaria odbyła się w minionym tygodniu, jednak oficjalne wejście do sklepów przewiduje się na grudzień. Buty dostępne będą w trzech wersjach kolorystycznych, każdy więc znajdzie coś dla siebie. Jeśli uwielbiacie biegać i nie przestajecie nawet wtedy, gdy za oknem pada śnieg i jest mróz, z pewnością powinniście przyjrzeć im się bliżej. Są praktyczne, funkcjonalne i przede wszystkim bardzo stabilne.

Źródło zdjęcia: http://sneakernews.com/2016/11/27/nike-talaria-mid-flyknit/

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *