Nike Free Connect LTD

W 2001 roku projektanci Nike wpadli na pomysł stworzenia butów, w których każdy mógłby czuć się jak podczas chodzenia boso, jednocześnie zapewniając odpowiedni poziom ochrony i wsparcia dla stopy. W wyniku kilku lat pracy specjalistów koncernu z Oregonu w 2004 roku świat mógł zobaczyć pierwsze buty Nike z systemem Free. Technologia spisuje się doskonale już od 12 lat, czego najlepszym dowodem jest nowy model Nike Free Connect LTD, dostępny w sprzedaży od 25 sierpnia.

Technologia Free

Eksperci Nike odkryli, że ludzka stopa przy dotykaniu i odrywaniu się od podłoża kurczy się i rozszerza. Znając wyniki skrupulatnych badań projektanci marki stworzyli podeszwę z materiału auksetycznego, czyli tworzywa o ujemnej liczbie Poissona. Ponadto zastosowali metodę podwójnego wtryskiwania przy tworzeniu w podeszwie trójramiennych elementów geometrycznych. Zrezygnowano tutaj z konwencjonalnego klejenia i z pomocą wysokiej temperatury połączono ze sobą piankę IU oraz piankę IP.

Nike Free Connect
Kod produktu: 885163-106
Premiera: 25 sierpnia 2016
Cena w dniu premiery: 419 zł

Dzięki temu Nike Free Connect LTD to buty, które zapewniają maksymalny poziom amortyzacji podczas biegania, dopasowują się do stopy i do poszczególnych ruchów biegacza. Ponadto cholewka z przewiewnej siateczki odpowiedzialna jest za odpowiednią wentylację i tworzy harmonijną całość z zaawansowaną technologicznie podeszwą. Buty do biegania Nike dopasują się do stopy i sprawią, że zapomnisz

Co wyróżnia model Free Connect LTD?

Najnowszy model z serii Free inspirowany jest osobą Alex Morgan i stanowi ukłon ze strony Nike dla tej amerykańskiej piłkarki. Różowy pasek na butach nie jest dziełem przypadku, ponieważ na ten krok zdecydowano się ze względu na kolor opaski, w której Alex występuje w każdym meczu. Z kolei na spodzie języka projektanci umieścili logo reprezentacji piłkarskiej USA oraz liczbę 100, co symbolizuje rozegranie przez popularną zawodniczkę ponad stu meczy w kadrze narodowej.

nike-free-connect-ltd-4

We wnętrzu podeszwy znajduje się podkowa z trzema gwiazdami. Pierwszy element nawiązuje do pseudonimu Alex – Baby Horse (z pol. „Źrebak). Tak nazwały ją koleżanki z drużyny, z powodu wytrwałości i szybkości podczas gry. Gwiazdy natomiast oznaczają liczbę tytułów mistrzowskich zdobytych przez piłkarską reprezentację kobiet USA w mistrzostwach świata.

Model możecie kupić za 419 zł na oficjalnej stronie Nike.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *