Nike Cortez Premium „Velvet Pack”

Projektanci z oregońskiego koncernu nie przestają zaskakiwać kreatywnością fanów marki. Co chwilę ogłaszane są premiery ciekawych kicksów, a wiele z nich oferuje naprawdę pomysłowe rozwiązania. Udowadnia to, że sportowe marki potrafią zainteresować nie tylko wielbicieli sportowych produktów, ale również entuzjastów szeroko pojętej mody. Ostatnio do sklepów trafił model Nike Cortez wykonany z weluru. Dodatkową niespodzianką jest fakt, że buty zadebiutowały w trzech różnych wersjach kolorystycznych.

Jak powstały Nike Cortez?

Historia Nike Cortez jest dość ciekawa i dla niektórych może być zaskakująca. Sneakersy stworzył Bill Bowerman (współzałożyciel Nike), ale nie było to w czasach, gdy Nike istniało w formie, jakiej znamy obecnie (wtedy firma nazywała się BRS). Bowerman połączył cechy butów Onitsuka Tiger, tworząc projekt, który stał się jednym z najlepszych wówczas modeli Onitsuka Corsair. Dopiero w późniejszym czasie do projektu dodano logo Swoosh, tworząc Nike Cortez.

buty nike w sklepie butysportowe.pl

Welur w trzech odsłonach

Ze względu na niesztampowy design nowy zestaw otrzymał status premium. Nowe Cortezy w całości (wraz ze Swooshem) pokryte są welurem. Cholewce towarzyszy klasyczna dla tego modelu podeszwa. Buty trafiły na sklepowe półki w trzech kolorystykach: Night Maroon, Light Armory Blue oraz Medium Olive.

Źródło zdjęć: http://www.ballerstatus.com/2016/12/21/nike-rolls-cortez-velvet-pack/

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *