Nike Air Vapormax – nowa jakość Air Maxów

Z okazji trzydziestej rocznicy debiutu butów Nike Air Max projektanci oregońskiego koncernu poczynili nam wiele niespodzianek, o których pisaliśmy we wpisie na temat rocznicowych modeli butów z tej linii. Jednak nikt nie spodziewał się wejścia na rynek zupełnie nowej jakości systemu poduszek powietrznych. Nike Air Vapormax na początku pojawiły się w czerni i bieli. Dziś podbijają świat sneakerów w coraz to nowszych kolorystykach. Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć!

Największa poduszka powietrzna w historii

Wymyślenie widocznej w specjalnym okienku poduszki powietrznej w podeszwie było momentem przełomowym w historii Nike oraz w dziejach wszystkich sneakerów. Nie ulega wątpliwości, że Tinker Hatfield stworzył tym samym flagowy model swojej firmy, ale także jeden z najlepszych systemów amortyzacji w butach sportowych, które pokochały miliony ludzi z całego świata – zarówno biegających, jak i tych, którzy cenią wygodę na co dzień. Pamiętamy jednak, że Air Max 1, Air Max 90 czy każdy późniejszy model Air Maxów wykorzystywał poduszkę gazową jedynie na pięcie, dzięki czemu zyskiwaliśmy elastyczne odbicie właśnie w tym miejscu. Nike Air Vapormax to pierwszy model buta z systemem poduszek powietrznych, w którym poduszka znajduje się pod całą powierzchnią stopy. W dodatku umieszczono ją tam bez dodatkowej oprawy z gumy, stąd oryginalny, bardzo zachęcający wygląd, ale też optymalna amortyzacja w każdym punkcie pod naszą stopą.

Bez kleju i zbędnych szwów

O tym, że buty Nike Air Vapormax są innowacyjne świadczy chociażby fakt, że ta unikatowa podeszwa w całości wypełniona sprężonym powietrzem została przymocowana do cholewki bez użycia kleju. Również cholewka jest wykonana z jednoczęściowego kawałka ze słynnego dla Nike materiału Flyknit, który dopasowuje się do kształtu stopy, zapewniając jej przewiewność, suchość i utrzymywanie optymalnej temperatury wewnątrz buta.

5 lat pracy nad efektem końcowym

Warto wiedzieć, że Nike Air Vapormax to efekt wielu lat pracy specjalistów, technologów i projektantów, którzy rozpoczęli starania o ten model buta już w 2012 roku! Poza pracami nad unikalną konstrukcją tego historycznego obuwia, odbywały się również testy, w których trzystu pięćdziesięciu biegaczy sprawdzało efektywność i komfort biegania w butach na poduszce gazowej. Końcowy produkt jest więc wykonany na najwyższym poziomie jakości.

Super wytrzymałe Air Maxy

Wiele osób zapewne zastanowi fakt, że w tych Air Maxach, w przeciwieństwie do ich poprzedników, nie zastosowano gumowej otoczki dla poduszki powietrznej, przez co mogą one być mniej trwałe na działanie czynników zewnętrznych. Jednak projektanci zastosowali tu materiał, który poza świetną amortyzacją oraz elastycznością, zapewnia naprawdę wielką wytrzymałość. Tych charakterystycznych wypustek wypełnionych powietrzem nie da się przebić, chyba że bardzo się postarasz!

Wiele wersji kolorystycznych

Wieść o Nike Air Vapormax rozniosła się, gdy zbliżał się Air Max Day. Na początku buty pojawiły się w dwóch wersjach kolorystycznych – klasycznej bieli oraz czerni. Szybko jednak okazało się, że marka ma nam do zaoferowania znacznie więcej. Jeszcze w tym miesiącu przewidziane są premiery kolejnych wariantów Vapormax, w których postawiono na różne odcienie szarości, między innymi perłowy i asfaltowy. Zza oceanu natomiast już dobiegają nas wieści na temat jeszcze bardziej wymyślnych sneakerach z tej edycji, w których pojawi się… tęczowa poduszka powietrzna! Nike Air Vapormax już wkrótce zyskają kolejne wersje kolorystyczne. Czy zastąpią one klasyczne Air Max 1?

Fot.: https://sneakernews.com/2017/04/18/nike-vapormax-nikeid-black-upper-color-soles/, https://www.nike.com/pl/launch/t/air-vapormax-pale-grey, https://www.nike.com/pl/launch/t/womens-vapormax-flyknit-asphalt

Checke die bei sizeer.de verfügbaren Sneaker aus der Nike Air Max Kollektion

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *