Nike Air Sock Racer powracają do sklepów, czyli Reverse OG

Nike Air Sock Racer być może nie należy do najpopularniejszych butów z asortymentu oregońskiego koncernu, jednak każdy na pewno przyzna, że sylwetka tych butów jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych wśród wszystkich dzieł amerykańskiej marki. Model wraca na rynek, a wydanie Reverse OG zawita do sklepów jeszcze w tym miesiącu.

Ulubieniec długodystansowców w czarno-żółtej kolorystyce

Nike Air Sock Racer ujrzały światło dzienne w 1968 roku, kiedy projektanci Nike pracowali nad cholewką, mogącą przegonić konkurencje pod względem lekkości i cyrkulacji powietrza. Buty przypadły do gustu biegaczom długodystansowym i triathlonistom. W Air Sock Racerach sportowcy odnosili nawet niemałe sukcesy, do których zaliczyć można wygraną zawodów Ironman przez Joanne Ernst.

Model ten wielokrotnie był wznawiany, a największą sympatią cieszyły się edycje limitowane. Tym razem przyszła kolej na wydanie retro w czarno-żółtej kolorystyce. Upper wykonano z bardzo cienkiej siateczki. Na główną warstwę cholewki nałożono specjalne pasy stabilizujące stopę. Znaczna część cholewki pokryta jest czernią, której towarzyszą żółte wstawki, znajdujące się na wspomnianych już pasach oraz na brandingu z tyłu buta. Całość spoczywa na białej podeszwie z żółtym spodem.

Premiera butów Air Sock Racer „Reverse OG” odbędzie się 11 marca.

Źródło zdjęć: https://kith.com/blogs/news/nike-air-sock-racer-og-black-tour-yellow-white

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *