Nike Air Moc Bomber

Od pewnego czasu moda zmierza w kierunku minimalizmu. Stylizacje w guście eleganckich Paryżanek to zdecydowany hit ostatnich kilku lat. W modzie sportowej coraz więcej modeli hołduje zasadzie „less is more”. Jednak takiego przewrotu w marce Nike chyba nikt się nie spodziewał. Przyglądamy się Nike Air Moc Bomber.

Co to znaczy minimalizm?

Krajem, który bezsprzecznie kojarzy się z minimalizmem jest oczywiście Japonia. To stamtąd płyną wszelkie wieści na temat minimalistycznej filozofii życia, a nawet sprzątania. Ludzie na całym świecie pozbywają się nadmiernej ilości rzeczy, by mieć ich w domu wyłącznie określoną ilość. Można powiedzieć, że świat oszalał na punkcie nowego podejścia do życia. Nic więc dziwnego, że przekonał się do niego również świat mody! Rzeczy pozbawione zbędnych udziwnień, piękne w swej prostocie zyskują sobie coraz szersze rzesze fanów. Nie ma potrzeby dodawania do ubrań czy butów żadnych uzupełniających wzorów, guziczków czy zameczków. Ostatnio pozbywa się nawet logo, które według niektórych marek jest zupełnie zbędne, ponieważ produkt swoją stylistyką i jakością wykonania powinien kojarzyć się z firmą, która go zaprojektowała. Tym zasadom zaczęła hołdować również znana marka sportowa Nike, która od kilku sezonów lansuje takie modele, jak Air Max Thea czy Roshe One i Two, które są kwintesencją minimalizmu w modzie sportowej. Jednak tak daleko w uproszczeniach nie posunęła się jeszcze nigdy.

862439_001_d_prem

Minimalizm według Nike

8 grudnia do regularnej sprzedaży wejdą buty, o których jeszcze kilka lat temu nie marzyłby nikt. Dziś z pewnością zachwycą swoją prostotą, która trochę nawiązuje do słynnych butów takich sieciówek jak Zara czy Mango. Co ciekawe, to właśnie w tego typu, prostych, skórzanych butach fotografowano większość ikon świata mody podczas tegorocznych fashion weeków. Air Moc Bomber to but prosty do granic możliwości. Jego cholewka jest wykonana zgodnie z ostatnim trendem mody sportowej, czyli bez sznurówek. Nie martwimy się jednak o problemy przy zakładaniu, ponieważ z tyłu umieszczono wygodny zamek błyskawiczny. Na pięcie również, czyli w dość mało widocznym miejscu znalazło się logo Nike. Całość osadzona została na amortyzującej podeszwie z solidnym bieżnikiem.

862439_001_c_prem

Asceza w świecie butów sportowych

Ten model zdecydowanie bardzo różni się od reszty projektów marki. Nie można oprzeć się wrażeniu, że Air Moc Bomber wyglądem trochę przypominają kapcie, ale prawdopodobnie to zamierzony efekt, ponieważ producenci podkreślają fakt, że buty zapewnią wygodę przez cały dzień noszenia. Z pewnością zyskują na uniwersalności, bo tak minimalistyczny model butów z powodzeniem założymy do wszystkiego. Pytanie tylko, czy nasze nogi będą się w nich dobrze prezentować. Miłośnicy nieziemskiej wygody będą jednak bez wątpienia przeszczęśliwi. Air Moc Bomber dostępne będą w dwóch wersjach kolorystycznych – brązowej i czarnej. Czy to nowy kierunek estetyczny Nike? Okaże się!

fot. https://www.nike.com/pl/launch/t/air-moc-bomber-black-sail

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *