Najgorętsze premiery NMD 2016 roku

Najgorętsze premiery NMD 2016 roku

Na wszystkich portalach dotyczących sneakerów przyszedł czas na podsumowania. Tak to już jest pod koniec roku. 2016 był dla adidasa niezwykle łaskawy, a ogromną rolę w tym sukcesie odegrały nasze ulubione buty adidas NMD. Sprawdźmy, jakie modele podbiły serca fanów miejskich wędrówek!\

Adidas NMD Tri Color

Najgorętsze premiery NMD 2016 roku

Wiadomość z końcówki roku, która zdecydowanie będzie rzutować na modę w nadchodzącym 2017. Czerń, biel, czerwień i niebieski to kolory, które przy NMD marka wykorzystuje od początku. Pierwszy raz jednak akcenty kolorystyczne nie pojawiają się wyłącznie na panelach bocznych, ale w logo firmy. Zachwyca również struktura materiału, który rzeczywiście wygląda, jak wydziergany na drutach przez babcię!

Adidas NMD Wool Pack

Czyli typowo jesienne Nomady. Jak wiadomo w pierwszej wersji buty te były wykonywane z materiału Primeknit. Jednak z racji zbliżających się chłodniejszych dni, projektanci przedstawili buty, które pokochał cały świat, w wersji cieplejszej, a dokładniej z wełny. Trzeba przyznać, że efekt był nie tylko praktyczny, ale również designerski.

Adidas NMD x Pharell Williams „Hu” Collection

We wrześniu w sprzedaży pojawiły się pierwsze Nomady w interpretacji Pharella Williamsa. Wokalista od kilku dobrych sezonów współpracuje z adidasem, jednak po raz pierwszy wziął na warsztat nowy model butów zaprojektowany przez firmę. Od razu zresztą odnotowano wielki sukces. Pharell na Nomadach wymalował ważne społeczne przesłanie – Human Race, odnoszące się do równości ludzi różnych ras na całym świecie.

Adidas NMD Chukka

W sezonie jesienno-zimowym nie mogło też zabraknąć sneaker-botków, które stworzono na podstawie NMD XR1. Poza podwyższoną cholewką z bardziej odpornego na warunki atmosferyczne materiału ze wstawkami ze skóry, wersja NMD Chukka zyskała charakterystyczna, trekkingową podeszwę. Buty są przeznaczone do hikkingu. Nowy wymiar wędrówki Nomadów.

Najgorętsze premiery NMD 2016 roku

Adidas NMD R2

Sierpień upłynął w świecie Nomadów pod znakiem nowej wersji tego kultowego już obuwia. Pojawiły się pierwsze doniesienia na temat modelu NMD R2. Okazało się, że kluczem do sukcesu nowej interpretacji NMD było maksymalne uproszczenie pierwowzoru. Z jednej strony podeszwy zniknęły bowiem panele boczne, które do tej pory były znakiem rozpoznawczym Nomadów. Z drugiej natomiast pojawił się jeden panel za to w większym rozmiarze.

Adidas NMD City Sock

Od maja przez całe lato świat sneakerów zachwycał się kolejną uproszczoną wersją Nomadów, czyli tzw. Miejską skarpetą. NMD City Sock wyszły na początku w bardzo stonowanych wariantach kolorystycznych, ale nie można im odmówić efektu „wow”. Przede wszystkim są czymś bardzo zaskakującym!

Nie trudno zauważyć, że NMD stały się jednym z najchętniej reinterpretowanych modeli adidasa. Są nie tylko wygodne, komfortowe i efektowne, ale też stanowią świetne tło do tworzenia wariacji na ich temat. 2016 zaowocował niezwykle ciekawymi efektami pracy nad Nomadami!

fot. https://www.sneakerfreaker.com/sneakers/adidas-nmd-chukka/, http://sneakernews.com/2016/08/29/adidas-nmd-r1-primeknit-tri-color/

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *