Miesiąc Kultury Latynoskiej w Nike. Sprawdź nowe modele!

Nike po raz kolejny zaskakuje ciekawą kolekcją obuwia, która powstaje w wyniku współpracy z zewnętrznymi firmami. Słyszeliście kiedyś o Miesiącu Kultury Latynoskiej? Jeśli nie, to właśnie jest ten pierwszy raz, który za sprawą wyjątkowych projektów sygnowanych Swooshem na długo pozostanie w naszej pamięci!

Innowacja – znak rozpoznawczy Nike

Współprace marek sportowych z firmami zewnętrznymi to dziś sprawa najzupełniej normalna. Jednak gdy wszystkie brandy, takie, jak adidas czy Puma skupiają się na rozwijaniu kolekcji z udziałem muzyków, ewentualnie marek modowych, Nike wychodzi o krok dalej. Nie tak dawno pojawiła się w świecie sneakerów informacja dotycząca wejścia na rynek Nike Air Max 97, które zostały „podrasowane” przez biżuteryjną legendę, markę Swarovski. To prawdopodobnie pierwsza znana kolaboracja marki sportowej z producentem luksusowej biżuterii. Na tym jednak nie koniec niespodzianek! Jeszcze we wrześniu uda nam się zobaczyć efekty nowej odsłony współpracy Nike x Undefeated. Słynny, lifestylowy brand współpracował z Nike już kilka lat temu, czego efektem była unikalna kolekcja, którą rozchwycono w błyskawicznym tempie. Do dziś mówi się, że były to jedne z najciekawszych butów Nike w historii. Jeśli myślicie, że tym sposobem oregoński koncern podbił szczyt dobrego designu, to jesteście w błędzie!

Miesiąc Kultury Latynoskiej w Nike

Wrzesień to czas, w którym Stany Zjednoczone zachwycają się kulturą i sztuką latynoską. Właściciele Nike postanowili wykorzystać ten moment na podjęcie absolutnie wyjątkowej kolaboracji z… artystami z krajów latynoskich. Co ciekawe, nie są to muzycy czy stali bywalcy ścianek na modowych eventach, lecz graficiarze i twórcy sztuki współczesnej, którzy rzeczywiście mają coś do powiedzenia w kwestii designu i sztuki. Ta kolekcja Nike jest czymś szczególnym głównie ze względu na to, że jest jednym z nielicznych przykładów z historii, w którym bezpośrednio łączą się dwa światy – świat mody sportowej, ulicznej ze światem sztuki. Co z tego wynikło?

Cztery modele butów Nike w wykonaniu artystów

Do współpracy zaproszeni zostali artyści znani ze swojej sztuki w krajach takich, jak Meksyk, Chile czy Brazylia. Ich murale i różnego rodzaju dzieła wizualne można oglądać w centrum wielkich miast, na ścianach znanych budynków i w najpopularniejszych galeriach sztuki. Fantastyczny popis dali również tutaj – w specjalnej kolekcji Nike, gdy płótnem do malowania stały się kultowe modele sneakerów – Nike Cortez, Nike Air Max 1, Nike Air Force 1 oraz Nike Air Jordan 1. Wszystkie je możemy obejrzeć w naprawdę wyjątkowych wydaniach. To zdecydowanie jedna z najlepszych kolekcji butów brandu!

Fot.: https://sneakernews.com/2017/09/12/nike-los-primeros-latino-heritage-release-info/

Post Author: Fajne-Buty

3 thoughts on “Miesiąc Kultury Latynoskiej w Nike. Sprawdź nowe modele!

  Asia | forkaround.pl

  (22/09/2017 - 09:07)

  ależ ciekawa strona! nie sądziłam, że taka istnieje 😀

   Fajne-Buty

   (22/09/2017 - 10:25)

   Dziękujemy bardzo. 🙂

  Pat

  (27/09/2017 - 13:02)

  Fajnie, że Nike robi ukłon w stronę krajów Ameryki Łacińskiej. Więcej potrzeba takich współpracy, żebyśmy pamiętali, że świat jest zróżnicowany i nie tylko w USA mieszkają utalentowani ludzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *