jak wiązać buty za kostkę

Jak wiązać buty za kostkę?

Buty sportowe to gwarancja wygody, ale też świetna baza do tworzenia miejskich stylizacji. Aby jednak wyglądać w nich świetnie, a zarazem czuć się komfortowo, trzeba pokonać przeszkodę w postaci sznurówek. Podpowiadamy, jak wiązać buty, by trzymały się mocno, ale też dobrze się prezentowały. Na pierwszy ogień idą buty za kostkę.

Zimowe i letnie

Buty z podwyższoną cholewką to ulubieńcy wielu osób, które cenią ponadczasowy styl. Tej zimy ogromną popularnością cieszą się tak zwane sneaker boots, czyli zimowe sneakery. Nie sposób jednak przeoczyć tutaj takich modeli, jak Converse Chuck Taylor All Star, Nike Air Force 1 czy Vans Sk8 Hi, które nosimy przez cały rok! Nie zapominajmy też o butach trekkingowych, takich jak Timberland 6. Wszystkie te buty wymagają szczególnego typu wiązania, by wyglądać świetnie!

Podstawowe błędy przy sznurowaniu butów za kostkę

Przez długi czas pokutowało przekonanie, że sznurówki nie są zbyt eleganckie i należy schować je w bucie. Jest w tym sporo prawdy, ale wkładanie sznurowadeł do cholewki może mieć fatalne skutki dla naszego komfortu. Sznurówki uwierają stopę, która w żaden sposób nie jest zabezpieczona przed przesuwaniem się wewnątrz buta! Dlatego lepiej unikać niewiązania butów.

Jak wiązać trampki za kostkę?

Przypadek Converse’ów i innych trampków, których cholewka sięga powyżej kostki jest bardzo prosty do (roz)wiązania! Wciąż bardzo modne jest owinięcie sznurówek wokół cholewki. Zatem nawet jeśli nasze sznurowadła są trochę za duże, możemy je podwójnie owinąć wokół kostki i zawiązać z przodu. Jeśli mają odpowiednią długość, to wiążemy je na bucie.

Jak wiązać zimowe sneakery?

Sprawa robi się o wiele bardziej skomplikowana, gdy mamy do czynienia z butami sportowymi na zimę. Zależy nam, by sznurówka nie rzucała się tak bardzo w oczy, ale niezależnie od wyglądu butów najważniejsza o tej porze roku jest wygoda! Nie chcemy przecież, by śnieg wpadał nam do butów. Dlatego kupujmy sznurówki o odpowiedniej długości i wiążmy je na małą kokardkę tuż przy kostce. Drugim sposobem jest zawiązanie pod spodem. Nie wkładamy jednak sznurówek luźno w bucie, ale wiążemy je na małą, płaską kokardkę.

Jak wiązać buty trekkingowe lub workery?

Timberland 6 bezsprzecznie kojarzą się z subkulturą hip-hopową. Luźno zawiązane rzeczywiście dają najlepszy efekt wizualny, jednak możemy sobie na to pozwolić tylko w cieplejsze, bezchmurne dni. Jeśli zależy nam na komforcie, warto zawiązać sznurówki szczelnie na bucie, by stopy nie przemarzały.

Sposób wiązania to z pozoru banalna rzecz, jednak gdy przyjrzymy się sprawie bliżej, okazuje się, że ma ono ogromne znaczenie.

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *