Jak dbać o Converse’y?

Choć pogoda za oknem na to nie wskazuje, wielkimi krokami zbliża się wiosna. Powoli porzucimy więc ciężkie zimowe buty, wymieniając je na ulubione sneakersy. Jednym z klasyków wiosennego stylu są trampki Converse. Warto jeszcze przed sezonem odpowiednio o nie zadbać, by pierwszego dnia wiosny prezentowały się jak nowe! Jak to zrobić?

Jak prać Converse’y?

Marka niedawno wypuściła na rynek swoją pierwszą kolekcję na każdą pogodę, jednak większość z nas zna szczególnie ich trampki z materiału, które nosimy wiosną i latem. Jak wiadomo buty te nie są zbyt odporne na brud i warunki pogodowe, dlatego szczególnie białe, bardzo szybko mogą się zniszczyć. Żeby utrzymać ich dobry wygląd przez długie lata użytkowania, powinniśmy zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Pierwszym jej krokiem jest oczywiście pranie. Jak to zrobić? Przede wszystkim nie bójmy się porządnie namoczyć butów Converse, ponieważ tylko dzięki temu będziemy w stanie usunąć wszelkie zabrudzenia. Przejdźmy więc do konkretnych kroków.

Krok 1. Wyjmij ze swoich butów Converse sznurówki. Możesz wyprać je w pralce w 30 lub 40 stopniach i suszyć w normalnych warunkach albo też wyprać je ręcznie razem z butami.

Krok 2. Namocz trampki w chłodnej wodzie z dodatkiem proszku, bądź zwykłego mydła.

Krok 3. Z pomocą szorstkiej szczoteczki wyszoruj porządnie buty z każdej strony, również od wewnątrz, by pozbyć się widocznych zabrudzeń.

Krok 4. Jeśli udało się wywabić wszystkie plamy, a zarazem przywrócić butom ich oryginalny kolor, spłucz nadmiar chemikaliów przy pomocy bieżącej, chłodnej wody.

Krok 5. A zarazem najbardziej problematyczny – jak suszyć trampki Converse, by zachowały swój kształt. Przede wszystkim nie wystawiaj ich na słońce ani nie stawiaj bezpośrednio pod kaloryferem. Rozsądniej będzie wypchać ich wnętrze papierem, który pochłonie nadmiar wilgoci, a następnie suszyć w normalnych warunkach pokojowych. Zajmie to więcej czasu, ale masz pewność, że Converse’y długo będą wyglądały świetnie.

Pomoc doraźna

Poza wielkim praniem trampków, które potrzebne jest raz na jakiś czas, warto dbać o nie w codziennym użytkowaniu. Oznacza to nie tylko oszczędzanie ich przy gorszej pogodzie, ale też stosowanie specjalnych preparatów, które pozwolą na to, by nasze buty nie tylko dobrze się prezentowały, ale też zapewniały maksimum komfortu przy chodzeniu. Jakie to specyfiki? Po pierwsze powszechnie dostępny na rynku wybielacz do podeszw. Biała guma Converse’ów powinna jak najdłużej zachować świeżość i swój oryginalny odcień, jednak jest to bardzo trudne przy częstym użytkowaniu, dlatego warto częściej odświeżać podeszwy! Latem przyda się też dezodorant do butów, którym możesz spryskać wnętrze swoich trampków, by zawsze były czyste i pachnące w środku!

Converse’y to przepiękne, klasyczne buty sportowe o wysokiej jakości wykonania. Jeśli chcesz cieszyć się nimi przez długie lata, postaraj się odpowiednio o nie dbać. Efekty będą zauważalne!

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *