Jak dbać o adidas NMD?

Jak dbać o adidas NMD?

Nomady to niewątpliwie buty o wyjątkowo dobrym designie i funkcjonalności na najwyższym poziomie. Trzeba jednak przyznać, że ich cena jest wprost proporcjonalna do jakości. Adidas NMD należą do jednych z najdroższych sneakerów lifestylowych, jeśli nie liczyć tych od topowych projektantów mody. Dlatego tym bardziej decydując się na ich zakup, marzymy o tym, by długo zachowały nienaganny kształt i świetną kondycję. Jak to jednak zrobić, gdy buty w codziennym użytkowaniu ulegają zabrudzeniom? Jakich błędów wystrzegać się w pielęgnacji Nomadów? Oto krótki poradnik dotyczący ich dbania o adidas NMD!

Traktuj Nomady poważnie, nie wkładaj ich do pralki!

Jak dbać o adidas NMD?

Może warto zacząć od tego, czego nie możemy zrobić z butami adidas NMD, chyba że chcemy doszczętnie je zniszczyć. Cholewka Primeknit i podeszwa Boost to dwa niezwykle wrażliwe tworzywa połączone przy pomocy mocnych, ale nie nieśmiertelnych klejów. Jeśli więc chcesz uniknąć rozklejenia, skurczenia się butów, utraty koloru czy całkowitej zmiany kształtu buta, to pod żadnym pozorem nie wkładaj ich do pralki! W bębnie buty są obracane z ogromną siłą, przez co mogą ulec mechanicznym uszkodzeniom. To jednak nie wszystko. Najbardziej szkodliwy dla naszych wymarzonych NMD może okazać się… nadmiar wody. Co innego wyprać je ręcznie w niewielkiej ilości wody, a co innego włożyć do pralki na pełne namaczanie w wysokiej temperaturze. Nawet jeśli twoje buty wytrzymają pierwsze pranie w pralce, musisz wiedzieć, że wyjdą z tego mocno osłabione. Przy regularnym praniu ich w pralce mogą całkowicie się zniszczyć. Zatem staraj się unikać takich metod. Nie zanoś również swoich NMD do pralni chemicznej, która co prawda oferuje pranie butów, jednak zazwyczaj przeprowadza je właśnie… w pralce.

Szybkie czyszczenie i odświeżenie adidas NMD

Z racji wysokiej ceny, ale też dobrego designu, jakie reprezentuje model adidas NMD, niewielu znajdzie się śmiałków, którzy zupełnie nie szanują swoich Nomadów, nosząc je przy każdej okazji, na przykład podczas opadów deszczu czy na zabłoconym podłożu. Warto jednak wspomnieć o tym, że przy wielu swoich zaletach adidas NMD nie należą do butów do zadań specjalnych, które przetrwają wszystko tak, jak na przykład buty outdoorowe. Delikatne zabrudzenia? Szarzenie koloru butów? To absolutnie normalne! Adidas NMD jak każde inne sneakery w codziennym użytkowaniu brudzą się i po kilku tygodniach nie wyglądają już tak dobrze, jak na początku w dniu zakupu. Dlatego radzimy, jak odpowiednio o nie dbać.

  • cholewkę z siateczki lub przędzy Primeknit możesz czyścić przy użyciu małej szczoteczki. Namaczaj ją w roztworze wody z szamponem do butów, który najlepiej radzi sobie z zabrudzeniami. Używaj raczej niewielkiej ilości wody. Po wyczyszczeniu zabrudzeń zostaw Nomady do wyschnięcia w suchym, zacienionym miejscu, ale nie bezpośrednio pod kaloryferem czy na słońcu!
  • im częściej przetrzesz podeszwę, tym lepiej. Większość dostępnych aktualnie modeli NMD ma białą podeszwę z pianki Boost. Taka podeszwa szybko się brudzi i szarzeje, dlatego warto przecierać ją wilgotną szmatką na bieżąco. Jeśli chcesz, by twoje Nomady jak najdłużej zachowały świetny wygląd, to możesz na przykład nosić w torebce paczkę chusteczek nawilżających, które świetnie sprawdzają się w pielęgnacji butów, w tym białych podeszw.
  • jak odświeżyć adidas NMD? Mimo że są to jedne z najbardziej przewiewnych sneakerów, mogą gromadzić brzydkie zapachy. Dlatego warto od czasu do czasu wyprać ręcznie wkładki do butów, a także na bieżąco używać dezodorantu do butów. Dzięki temu nasze Nomady zawsze będą dobrze pachniały.

Hitowe sneakery, jakimi są adidas NMD, zasługują na najlepszą pielęgnacje. Dbaj o nie bez użycia chemicznych środków, prania mechanicznego czy nadmiernej ilości wody. Jeśli jednak nie masz do tego cierpliwości, rozważ opcję oddania swoich sneakerów firmie, która przeprowadza renowacje butów sportowych. Takie brandy znajdziemy dziś w każdym większym mieście i trzeba przyznać, że znają się na rzeczy!

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *