Jak czyścić buty adidas Superstar?

Adidas Superstar to bardzo specyficzny model obuwia. Warto wiedzieć, jak właściwie go wyczyścić! Gumowe elementy z przodu buta możesz wyszorować przy pomocy szczoteczki do zębów i środków czyszczących, również tych chemicznych. Skórzaną cholewkę czyść wilgotną szmatką oraz specyfikami przeznaczonymi do skórzanego obuwia.

Buty są wizytówką każdego. Muszą być schludne, wyczyszczone – tylko takie będą zdobić. Kultowe Superstary są superwygodne, ale gumowe elementy, takie jak czubek w kształcie muszli i podeszwa, mogą się mocno przybrudzić lub zżółknieć. Jak wyczyścić zabrudzenia tego typu? Podpowiadamy!

Obiekt kultu

Historia modelu Superstar sięga 1969 roku. Rok później buty trafiły do regularnej sprzedaży. Początkowo były popularne wśród koszykarzy, czołowi gracze NBA i NCAA grali w nich mecze. Później polubili je raperzy i tancerze uliczni. Piosenka zespołu Run D.M.C. „My adidas” przypieczętowała popularność modelu.

białe adidas Superstar
Klasyka nad klasyki – białe adidas Superstar

Budowa

Superstary są wykonane ze skóry, a podeszwa i osłona palców z gumy. Czubek buta kształtem przypomina muszlę, dlatego też o butach zaczęło się mówić „shell tops” lub „shell shoes”. Właśnie ta charakterystyczna guma przy palcach może sprawić użytkownikom problem. Co zrobić, jeśli się przybrudzi lub pożółknie?

czyste adidas Superstar
Najbardziej charakterystyczny element Superstarów – muszelka z przodu buta

Czym czyścić?

Użytkownicy Superstarów są zgodni, że guma w butach jest na tyle gruba i mocna, że można na niej stosować radykalne i silnie działające środki. Zabrudzenia możesz usunąć za pomocą szczoteczki do zębów lub twardej szczotki (szczotkę kupisz tutaj).

[productsCarousel shop=”galeriamarek” keywords=”adidas superstar” brands=”adidas” limit=”10″]

Jeśli chodzi o środki czyszczące, to tutaj można do sprawy podejść dwojako. Możesz sięgnąć po profesjonalne środki do czyszczenia obuwia sportowego i jego gumowych elementów. Druga opcja to środki, które teoretycznie nie są przeznaczone do czyszczenia butów, ale sprawdzą się do takich zabiegów.

Sięgnij po pastę do zębów, zmywacz do paznokci, mleczka czyszczące (np. Ludwik lub Cif). Z ich pomocą możesz wyszorować gumowe elementy Superstarów. Nigdy nie stosuj ich na skórzane części butów, bo je zniszczysz.  Butów pod żadnym pozorem nie pierz w pralce, bo mogą się skurczyć, a woda i środki piorące osłabić klej w sneakerach.

Środki do czyszczenia

Najskuteczniejsza jest płynna pasta zawierająca silny, biały pigment. Doskonale radzi sobie z pożółkniętymi, gumowymi elementami. Produkt jest bardzo wydajny i skuteczny, wystarczy na kilkanaście par butów.

czyszczenie adidas superstar
Płynna pasta do białych butów sprawi, że Twoje Superstary będą wyglądać jak nowe! fot. multirenowacja.pl

Innym produktem rekomendowanym do czyszczenia i odnawiania białych Superstarów jest renowator BAMA, który znajdziesz pod tym linkiem. Do skórzanych części Superstarów stosuj preparaty dedykowane takim powierzchniom. Rób to regularnie 3-5 razy do roku, a twoje buty będą długo wyglądać jak nowe.

Post Author: Fajne-Buty

2 thoughts on “Jak czyścić buty adidas Superstar?

  Ania

  (20/03/2016 - 19:41)

  To były moje pierwsze markowe buty ok. 9 lat temu. Szał minął i przelezaly z 7 lat w szafie. Teraz znów na topie więc je wyszukalam ale okazało się że guma cała zżółkła. Próbowałam domestosem proszkiem wybielajacym do czyszczenia i nic. Dziś kupiłam Ci z wybielaczem w niebieskiej butelce. Wydawało mi się że dycha pójdzie w błoto ale… Buty świetnie się prezentują. To co żółte czyli podeszwa jest znów biała. Polecam gorąco bo działa. Przetestowane na świeżo dosłownie godz temu. Z tym że należy polać cifem gumę i odczekać z 15-30 min albo i dłużej w zależności. Mnie na czubkach wybielilo chyba w 10 min ale podeszwa wolniej idzie. No ale działa!

   Anonim

   (09/04/2022 - 19:24)

   Witam próbowałam dzisiaj wszystkiego cif soda z octem soda z płynem do naczyń pasta do zębów i nic dalej są żółte podeszwy i ta muszelka adidas snakersy 😭

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *