jak-czyscic-air-maxy

Jak czyścić Air Maxy?

Air Maxy to inwestycja. Podstawowy model kosztuje od 300-400 złotych, ale ceny dochodzą nawet do tysiąca złotych. Na wielu forach internetowych pojawiają się komentarze, że można je prać w pralce. Absolutnie nie! Jeśli chcesz, żeby twoje kicksy służyły Ci długo (3 lata lub nawet więcej), to dbaj o nie. Odpowiednie czyszczenie i konserwacja pozwolą zachować je w dobrym stanie przez długi czas.

Materie materiałów

Modeli Air Maxów jest mnóstwo. Praktycznie każdy jest wykonany z innego rodzaju materiału. Najczęściej jest to siateczka mesh, skóra zamszowa, skóra licowa lub tkanina. Każda powierzchnia wymaga innych środków i innego traktowania.

Airmaxy są wykonane z różnych typów materiałów, dlatego do każdego trzeba podejść indywidualnie

Jeśli więc Twoje kicksy są z siateczki i skórzanych fragmentów, to stosuj do nich dwa różne rodzaje środków. Co ciekawe ważna jest również kolorystyka butów: najciężej utrzymać w czystości białe, również czarne są problematyczne, bo często pojawiają się na nich nieestetyczne zacieki.

nike air max na 50style.pl

Indeks środków zakazanych

Czego absolutnie nie robić z Air Maxami? Po pierwsze: prać w pralce. Pralka uszkadza siateczkę, również elementy skórzane mogą popękać. Czego jeszcze lepiej nie robić? Nie używaj wybielaczy, środków do czyszczenia dywanów, tapicerek. Nieodwracalnie możesz zniszczyć kolor i osłabić cholewkę.

W taki sposób Air Maxów absolutnie nie czyścimy!

Bądź odpowiedzialnym posiadaczem

Dochodzimy do sedna – jak czyścić Air Maxy? Najbezpieczniej sięgnąć po środki dedykowane butom sportowym. Na rynku dostępnych jest wiele płynów czyszczących oraz pianek i szamponów do butów (polecamy sięgać po preparaty marki BAMA). Koszt to kilkanaście do kilkudziesięciu złotych (niewielki procent wartości Air Maxów).

Szampon i pianka do czyszczenia obuwia firmy Bama

Takie specyfiki są bezpieczne dla kolorów i bardzo wydajne – jedna mała buteleczka wystarczy na wyczyszczenie 200 par butów (lub 200 razy tych samych kicksów :)). Istnieje również grupa środków dedykowanych białym podeszwom, które czyszczą i chronią gumowe elementy przed zżółknięciem. Bądź dobrym i troskliwym właścicielem Air Maxów, a będą Twoimi towarzyszami długie, szczęśliwe miesiące.

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *