Jak czyścić Adidas ZX Flux

Letnie sneakersy z oddychających siateczek to jedne z najlepszych butów na wysokie temperatury i długie, miejskie spacery. Są wygodne, przewiewne, mają fantastyczny, kolorowy design i świetnie wpasują się w każdą streetwearową stylizację. Sprawiają tylko jeden problem. Jest nim czyszczenie butów z materiału tekstylnego. Czy aby na pewno?

jak-czyscic-adidas-zx-flux

Adidas ZX Flux idealne na lato

Do różnorodnej oferty letnich butów sportowych dołączyły w 2014 roku Adidasy ZX Flux. Są to następcy serii Adidas ZX 8000 z bardziej nowoczesnym, odważniejszym designem. Te buty z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom zdecydowanych, kolorowych projektów w połączeniu z komfortem noszenia. Zresztą, jeśli czytasz ten tekst, ZX Flux już wpadły Ci w oko, a może nawet masz je w swojej kolekcji. Podstawową wątpliwością przed kupnem tego typu obuwia pozostaje wciąż kłopotliwe czyszczenie. Jak się z nim uporać?

jak-czyscic-adidas-zx-flux-2

Specyfika gatunku

Prawdą jest, że buty z materiału tekstylnego wymagają trochę więcej czasu przy pielęgnacji. Nie są to Superstary, które wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Unikaj więc noszenia Flux’ów w czasie obfitych opadów deszczu. To buty do użytku miejskiego, więc jedyne czego chcemy się pozbyć to kurz i małe zanieczyszczenia. Jeśli chcesz wyczyścić je w domu, przygotuj: szorstką szczotkę, miskę z wodą oraz szampon do mycia obuwia tego typu lub dobre mydło. Szczotkę należy namoczyć, a następnie wylać na nią odrobinę odpowiedniego środka. Nie szoruj, by nie naruszyć struktury materiału! Aktywna piana powinna zdziałać cuda, wystarczy więc po prostu pocierać posuwistymi ruchami. Gdy usuniesz zabrudzenia, zdejmij nadmiar piany z pomocą suchej, miękkiej ściereczki. A następnie poczekaj aż materiał wyschnie!

Procedura mycia wydaje się niezwykle prosta. Kluczem do sukcesu jest dobry środek piorący, przeznaczony do butów z materiału tekstylnego, najlepiej więc zapytaj o taki w sklepie lub poszukaj w Internecie (polecamy stronę http://multirenowacja.pl/category/material-tekstylia). Jeśli jednak nie masz do tego cierpliwości lub zwyczajnie wolisz oddać buty do specjalisty, to skorzystaj z usług firm, które profesjonalnie zajmują się czyszczeniem sneakersów, sprawdzając wcześniej ich osiągi i opinie!

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *