Hanon x Reebok Club C „Claymore”

Brytyjski sklep Hanon wspólnie z marką Reebok przygotował niezwykle ciekawy projekt. Efektem kooperacji jest nowe wcielenie dla butów Reebok Club C, a inspiracją dla tego dzieła był szkocki miecz claymore.

Szkocki miecz, satyna i złote akcenty

Projektanci zainspirowali się szkockim mieczem claymore, wykorzystywanym przez szkockie klany oraz w czasie średniowiecznych wojen z Anglią. Po raz ostatni miecz tego typu był użyty w bitwie o Killiecrankie w 1689 roku. Obecnie tego rodzaju ostrze postrzegane jest jako symbol męstwa.

Co do samych butów, to cała konstrukcja została postawiona na niebieskiej podeszwie. Cholewka w szarawym kolorze została wykonana zamszu i nylonu balistycznego. W przedniej części buta znajdują się dodatkowe perforacje, a w tylnej części wykorzystano delikatny wzór. Środkowe panele są gładkie i fajnie współgrają z resztą sylwetki. Warta uwagi jest również wyściółka, gdzie wykorzystano satynę z wzorem celtic knot i płomieniem, będącym logotypem sklepu. Dodatkowy urok tej kooperacji to subtelnie różowy zapiętek oraz złote akcenty rozmieszczone w różnych miejscach na cholewce.

Buty już pojawiły się w oficjalnej sprzedaż w sklepie Hanon.

Źródło zdjęć: https://hypebeast.com/2017/1/hanon-reebok-club-c-claymore-collaboration

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *