timberki żółte

Fenomen Timberland Premium 6

Trudno znaleźć dziś kogoś, kto nie kojarzyłby charakterystycznych butów Premium 6 marki Timberland. Mimo że mijają kolejne dekady od ich stworzenia, ich design i funkcjonalność niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. W czym tkwi fenomen timberków?

Wodoodporne i ponadczasowe

Historia butów Premium 6 sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. To właśnie wtedy, w 1973 roku Nathan Swartz – dziś jeden z najbardziej znanych szewców świata, zaprezentował po raz pierwszy swoje wyjątkowe dzieło. Timberki, a w zasadzie buty o nazwie „Timberlander” były hołdem dla ludzi pracy. Miały bowiem zapewniać komfort i bezpieczeństwo ludziom pracującym w lasach. Jednak ich największym atutem, który doceniamy po dzień dzisiejszy, była absolutnie wyjątkowa wodoodporność. Od roku 1973 niewiele się zmieniło. Wciąż nie znamy butów bardziej odpornych na deszcz.

timberki

Design i jakość

Co było kluczem do sukcesu Swartza? Zdecydowanie jakość używanych do wyrobu butów Premium 6 materiałów. Charakterystyczny, żółty nubuk jest łączony za pomocą poczwórnych, wzmacniających konstrukcję szwów. Podeszwa wykonana z gumy to gwarancja nieprzemakalności nawet w najbardziej mokre dni. Dodatkowo trwałe sznurówki, mocne, mosiężne oczka oraz co najważniejsze dla komfortu ich noszenia – specjalna wkładka zapewniająca wygodę przez wiele godzin! Wszystkie te aspekty sprawiły, że w timberkach zakochali się nie tylko robotnicy, ale też wszyscy, którzy cenili sobie wyjątkową wygodę i swobodę chodzenia na co dzień. Tak powstała prawdziwa legenda wśród butów.

Nie tylko dla raperów

W latach dziewięćdziesiątych Timberland 6 Premium Boots pokochały subkultury, w tym szczególnie młodzież zasłuchana w hip-hopie. Charakterystyczny look: dżinsy z obniżonym krokiem, koszula w kratę oraz żółte buty zostanie zapamiętany na zawsze. To właśnie ci ludzie rozsławili timberki w świecie mody ulicznej. Szybko okazało się, że nadają ciekawego charakteru nie tylko raperskim stylizacjom. Dziś po upływie ponad czterdziestu lat od ich debiutu, na ulicach widzimy je ciągle w nowym interpretacjach. Służą jako buty casualowe, ale też jako buty trekkingowe. Nie dziwi już nawet zestawianie ich ze spódnicą!

Timberland Premium 6 to jeden z nielicznych w historii butów taki fenomen, który wraz z upływem lat od powstania staje się coraz bardziej pożądany. Co więcej – robi to wciąż w prawie niezmienionym designie. A to oznacza, że Nathan Swartz zdecydowanie wynalazł przepis na sukces w branży obuwniczej! Szeroki wybór oryginalnych Timberków znajdziecie na http://e-timberland.pl/filtr/timberki/.

timberki szare

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *