Dlaczego adidas NMD są wygodne?

Dlaczego adidas NMD są wygodne?

Właściwie o każdy sneakerach dostępnych dziś na rynku możemy śmiało powiedzieć, że są wygodne. W końcu jest to obuwie na płaskiej, często świetnie zamortyzowanej podeszwie z dobrze dopasowaną do stopy cholewką. Jednak adidas NMD pod tym względem wyróżnia się na tle innych modeli wszystkich znanych marek sportowych. Dlaczego? Poznajcie technologie i materiały, które odpowiadają za wyjątkowe poczucie komfortu, które zapewniają Nomady.

Chodzenie na chmurze

Kluczowym elementem dla wygody butów w każdym modelu jest podeszwa. To właśnie jej konstrukcja decyduje o tym, czy w obuwiu będzie nam komfortowo, czy damy radę w nich chodzić bez bólu stóp, który często pojawia się, jeśli spędzamy na nogach długie godziny. W przypadku butów sportowych mówi się nie tylko o płaskiej podeszwie, ale przede wszystkim o dobrze zamortyzowanej. Zarówno przy chodzeniu, jak i przy bieganiu, nasze stopy, kostki, więzadła i stawy narażone są na kontuzje wynikające z kontaktu z twardym, często wymagającym podłożem. Marki sportowe prześcigają się w poszukiwaniach złotej metody na naprawdę efektywną amortyzację. I trzeba przyznać, że od dobrych kilku lat adidas wysunął się na prowadzenie dzięki przełomowemu odkryciu w postaci pianki Boost. Daje ona efekt porównywalny do chodzenia po czymś niezwykle miękkim, jak chmura czy poduszka, ale jednocześnie spełnia jeszcze jedną fantastyczną funkcję.

Dlaczego adidas NMD są wygodne?

Odbij się z energią

Podeszwa Nomadów skonstruowana jest z trzech unikalnych elementów. Zewnętrzna warstwa to rzeczywiście pianka Boost, czyli kombinacja tysięcy małych pęcherzyków, która co ciekawe, powstała przy pomocy amerykańskiego koncernu chemicznego. W środek tego elementu buta została wtryskowo wprowadzona znana i lubiana przez wszystkie brandy sportowe pianka EVA, która zapewnia dodatkową amortyzację. Śródstopie natomiast wspiera specjalna klatka z TPU. Efekt? Każdy krok, który postawisz w butach adidas NMD będzie nie tylko świetnie zamortyzowany, ale też doładowany energią. Taka konstrukcja podeszwy sprawdza się w kontakcie z podłożem niczym sprężyna, która wybija cię do góry. Dzięki temu możesz chodzić w nich przez długie godziny, czując komfort i moc!

Pierwsza, tak dopasowana cholewka

Innowatorstwo Nomadów nie kończy się jednak na podeszwie, którą zresztą dobrze znamy z butów biegowych adidasa, takich jak Pure Boost czy Ultra Boost. Buty dla miejskich wędrowców wyposażono bowiem w cholewkę wykonaną z materiału Primeknit. Jej faktura przypomina sweter dziergany na drutach albo skarpetkę. (Swoją drogą buty przypominające skarpetki są niezwykle modne, w dużej mierze właśnie dzięki Nomadom). To nie tylko wygląda bardzo designersko, ale też wzmaga uczucie komfortu, na którym tak bardzo zależało projektantom NMD. Cholewka perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu twojej stopy, miękko ją otulając. Dodatkowo umożliwia też przewiew powietrza, dzięki czemu zachowasz w butach suchość nawet przy wysokich temperaturach. To, że cholewka Nomadów przylega jak skarpetka, wpływa też na to, że butów tych nie będziemy musieli sznurować! A to naprawdę świetnie udogodnienie dla wszystkich żyjących w biegu.

Sukces adidas NMD to nie tylko różnorodne wersje kolorystyczne oraz dobry design, ale przede wszystkim ich wygoda, którą zapewniają. Warto wiedzieć, co tak naprawdę kryje się za tym pojęciem!

fot. http://sneakernews.com/2016/08/19/adidas-nmd-r1-xr1-releasing-august-26th-europe/

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *