Dada Supereme Spinners – powrót w 2018 roku

Marka Dada swoje chwile sławy przeżywała głównie w latach 90. oraz w pierwszych latach XXI wieku. Później jej sława nieco przygasła, ale niedługo szykuje się nowy projekt, a właściwie powrót pewnego niebanalnego projektu.

Geneza projektu

Korzeni firmy Dada należy się doszukiwać w 1995 roku, kiedy jej założyciele rozpoczęli działalność. Na początku jednak nie projektowali znanego dziś obuwia, a trudnili się handlem koszulkami. Po kilku latach zajmowania się tylko sprzedażą postanowili stworzyć autorską linię obuwia, w której znalazło się miejsce dla basketowych sneakerów. W 2001 roku zaczęli nawet współpracować z zawodnikami NBA, tj. Chrissem Webberem i Letrellem Sprewellem. Szczególnie postać tego drugiego sportowca jest ważna dla dzisiejszego wpisu. Sprewell grał w butach różnych marek takich jak AND1, Converse czy Nike, jednak kibice i fani sportowego obuwia zapamiętali go przede wszystkim z jednego dość szczególnego modelu. Chodzi oczywiście o tytułowe Dada Supreme Spinner, które były wyposażone w niewielkich rozmiarów obrotowe felgi, takie same jak w sportowych samochodach.

Pomysłodawcą był sam Letrell, który słynął z pasji do samochodów i tuningu. Kiedyś nawet zajmował się sprzedażą pełnowymiarowych felg. Sprewell marzył, by stworzone dla niego buty wyróżniały się i były inspirowane jego pasją. Tak powstał model Dada Supreme Spinner. Felgi były wprawiane w ruch przy każdym kontakcie stopy z podłożem, za sprawą powstającego w ten sposób ciśnienia.

Kiedy z powrotem na półkach?

Sprewell oznajmił na swoim Twitterze, że powrót Dada Supreme Spinners ma nastąpić w 2018 roku. Kiedy dokładnie? Nie wiadomo, lecz z pewnością opublikujemy stosowny wpis, gdy będzie wiadomo nieco więcej na temat tej premiery.

Źródło zdjęć: https://kenlu.net/2016/02/feature-dada-supreme-spinner-i-retro/

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *