alexander-wang-adidas-originals-spring

adidas x Alexander Wang BBALL

Współprace najsłynniejszych marek sportowych z wielkimi gwiazdami świata mody nie są niczym nowym. Szczególnie w adidasie, który ma na swoim koncie kolaboracje z takimi osobistościami, jak Kanye West czy Stella McCartney. Do tego zaszczytnego grona właśnie dołączył Alexander Wang. Co z tego wyszło?

Alexander Wang w świecie sportu

Ten młody, zaskakujący designer niejednokrotnie pokazywał w swoich kolekcjach, że świat sportu bardzo mocno go inspiruje. Jednym z najbardziej znanych dowodów na potwierdzenie tych słów jest nie tak dawna linia ubrań Wanga stworzona dla szwedzkiej sieciówki H&M, w której królowały sportowe bluzy oraz wszystko wykonane z grubej pianki! Dziś Wang po raz kolejny sięga po fitnessowe inspiracje, tworząc kilka modeli butów dla niemieckiego koncernu mody sportowej – adidasa. Jakie są buty powstałe przy okazji tej kolaboracji?

Adidas AW BBALL

Sneakery z tej linii adidas x AW to połączenie dwóch inspiracji – oldschoolowymi butami koszykarskimi oraz skaterskimi. Projektant interpretuje je w luksusowym wydaniu, by zaproponować efekt końcowy do noszenia na co dzień. Buty można więc zaliczyć do grupy lifestylowych. Co ciekawego w designie? Minimalistycznie, proste cholewki z zamszu i skóry osadzone zostały na wymyślnych podeszwach. Pierwszy model to buty z podwyższoną cholewką, która sięga za kostkę. Na ich podeszwie Wang połączył świetnie amortyzującą piankę Boost z elementami z gumy o ciekawym kształcie. Drugi model według niektórych łudząco przypomina Creepery, które dla innej słynnej marki nie tak dawno stworzyła Rihanna. Mamy tu jednak do czynienia z zupełnie innym, oryginalnym wzorem na podeszwie, który sprawia, że całość wygląda bardzo efektownie. Jodełka układa się bowiem w trójkolorowe pasma.

Efekt tej współpracy do sprzedaży trafi już w zbliżający się weekend. Trzeba jednak wspomnieć, że dostęp do sneakerów powstałych we współpracy adidasa z Alexandrem Wangiem będzie ograniczony. Mimo wszystko design robi ogromne wrażenie!

Fot.: http://sneakernews.com/2017/03/30/where-to-buy-alexander-wang-x-adidas-aw-bball-skate/

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *