Adidas Pure Boost 2017 – ideał butów do biegania?

Wydawałoby się, że w kategorii „buty do biegania” adidas osiągnął już wszystko. Pianka Boost okazała się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o amortyzację. Od momentu jej odkrycia chyba żadne inne biegówki nie cieszą się taką popularnością, jak te od niemieckiego koncernu. Jednak adidas zawsze napędzał się siłą własnych sukcesów. Nie inaczej było tym razem. Do sprzedaży właśnie trafiają najnowsze buty biegowe Pure Boost 2017. Dlaczego warto je kupić?

Bieganie – ulubiona działka adidasa

O los biegaczy adidas zatroszczył się kilka lat temu. We współpracy z jedną z większych, amerykańskich firm chemicznych, zaprojektował piankę składającą się z tysięcy małych kapsułek pod ciśnieniem, które razem tworzyły dziwną strukturę przypominającą nieco plastry miodu. Jej wygląd nie był jednak najważniejszy. Jak się szybko okazało – było to przełomowe odkrycie dla lepszej amortyzacji w trakcie biegania, o której istocie wie każdy, kto choć raz biegał w butach niedostosowanych do warunków tego sportu. W ofercie adidasa pojawiały się kolejne unikalne modele butów osadzone na piance Boost. Widzieliśmy już Energy Boost, Ultra Boost oraz stworzone przez kobiety dla kobiet – Pure Boost X (dostępne w sklepie up8.com). Czym tym razem zaskoczy nas marka?

„Unlimit Your Run” z adidas PureBoost

O najnowszym modelu Pure Boost zrobiło się niedawno głośno głównie ze względu na fakt, że ambasadorkami tych butów zostały bardzo znane osoby. Są to między innymi Ewa Chodakowska czy Jessica Mercedes Kirschner. Z miejsca możemy więc stwierdzić, na najnowszy wypust adidasa to buty modne oraz wspomagające efektywność każdego treningu biegowego. Ogromne wrażenie robi również kampania reklamowa. Nowe buty Pure Boost 2017 wydają się więc idealne do przekraczania kolejnych granic własnych możliwości oraz pokonywania kilometrów w mieście i w bardziej wymagającym terenie.

Pure Boost – specyfikacja

Warto więc zadać sobie pytanie o to, czym tak naprawdę wyróżnia się najnowszy model biegówek adidasa i czy rzeczywiście warto w niego zainwestować. Zmiany zaszły głównie w cholewce buta, która w całości jest wykonana z materiału Primeknit. Przędza ta jest dobrze znana fanom adidasa, jednak w tym wypadku producent zapewnia, że została zoptymalizowana specjalnie na potrzeby biegania, dzięki czemu nie tylko umożliwia swobodną cyrkulację powietrza, ale również współpracuje z naszą stopą, odzwierciedlając jej naturalne ruchy. Na podeszwie tradycyjnie znalazła się pianka Boost, która dodaje energii krokom podczas odbicia stopy od podłoża. Dodatkowym udogodnieniem dla biegaczy jest umieszczona na podeszwie kontrola przyczepności, czyli tzw. Stretchweb. Na trasie utrzymasz więc odpowiednią stabilność, która jednak w żaden sposób nie ogranicza elastyczności podeszwy!

Cechy:

  • waga: 302 g (rozmiar 42,5)
  • wysokość podeszwy środkowej: 8 mm (w pięcie: 26 mm, w przedniej części: 18 mm)
  • podeszwa zewnętrzna: Stretchweb
  • osłona pięty Fitcounter
  • cholewka: Primeknit
  • podeszwa: boost

Buty adidas Pure Boost 2017 zostały stworzone dla pasjonatów joggingu, by zwiększać ich komfort i efektywność. Inwestując w nie, masz gwarancję wyjątkowej wygody oraz zdrowia swoich stóp, które nie będą miały problemu z wentylacją ani swobodą naturalnych ruchów. To zdecydowany lider wśród butów do biegania!

fot. adidas.com

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *