adidas NMD vs. UltraBoost

adidas NMD vs. UltraBoost

Wśród najnowszych propozycji kultowej niemieckiej marki dwa modele wybijają się najmocniej. O adidas NMD i adidas Ultra Boost mówiono w ostatnim czasie tyle, że trudno byłoby nie zapamiętać tych nazw. Ale czym tak właściwie różnią się te modele? I który z nich wybrać? Podpowiadamy!

adidas NMD vs. Ultra Boost

adidas NMD vs. UltraBoost

Pozornie do złudzenia do siebie podobne. Praktycznie? Właściwie też. Zasadnicza różnica pomiędzy adidas NMD a adidas Ultra Boost polega na konstrukcji, a co za tym idzie – przeznaczeniu. Zarówno w tych pierwszych, jak i w drugich znajdziemy cholewki z materiału Primeknit, który dopasowuje się do stopy i zapewnia doskonałą wentylację niezależnie od tego, jak wysoka temperatura panuje na zewnątrz. W obydwu modelach wykorzystano również podeszwę Boost, czyli innowacyjną piankę złożoną z mikrokapsułek, dzięki którym nie musisz martwić się o amortyzację. Mikrokapsułki pod naciskiem stopy działają jak poduszka powietrzna, więc miękko lądujesz na podłożu, a odbijasz się od niego z dodatkową dawką energii. Na tym kończą się punkty wspólne. Różnic znajdziemy niewiele, ale są znaczące. Chodzi tu przede wszystkim o wzmocnienie śródstopia specjalnym, syntetycznym panelem, który zastosowano w adidas Ultra Boost, a pominięto w adidas NMD. To właśnie ten mały szczegół sprawia, że te pierwsze są przeznaczone do biegania, a drugie do noszenia na co dzień.

Dla kogo adidas NMD? Dla kogo adidas Ultra Boost?

adidas NMD vs. UltraBoost

Zastanawiałeś się, który z modeli wybrać? Decyzja jest naprawdę prosta. Jeśli szukasz butów, które nie tylko zapewnią doskonałą amortyzację, ale też ustabilizują krok w trakcie biegu, to postaw na topowy model adidasa do biegania, czyli Ultra Boost. Dzięki panelom na śródstopiu te buty naprawdę stabilnie trzymają stopę i gwarantują jej najlepsze wsparcie przy rozwijaniu coraz większych prędkości biegu. Z kolei proste, minimalistyczne adidas NMD, które dzięki cholewce bez zbędnych wzmocnień zyskały design, który pokochały miliony ludzi z całego świata, będą zdecydowanie najlepszą opcją do noszenia na co dzień. Równie wygodne, ale jeszcze bardziej uniwersalne! Te miejskie sneakery dostępne są w ogromnej ilości wersji kolorystycznych inspirowanych najnowszymi trendami. Dzięki temu każdy może wybrać wariant, który najlepiej pasuje do jego stylu!

Spór między adidas NMD a Ultra Boost to spór między biegaczami a miłośnikami miejskich wędrówek. NMD to buty inspirowane tempem życia w mieście, dedykowane miejskim nomadom. Z kolei Ultra Boost to model typowo treningowy dla prawdziwych pasjonatów joggingu!

Post Author: Fajne-Buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *