adidas NMD – czym są?

adidas NMD – czym są?

Od momentu, w którym bracia Dassler rozdzielili swoją spółkę na dwie niezależne firmy, wiadomym było, że adidas ma szanse na ogromny sukces. Wydaje się wręcz, jakby ta niemiecka marka miała patent na tworzenie rzeczy, które w świecie mody sportowej mają status przełomowych. Nie inaczej było w przypadku modelu NMD. Czym tak naprawdę są buty, które od kilku sezonów podbijają serca ludzi na całym świecie?

Stworzone do chodzenia

W bogatej ofercie adidasa właściwie każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Są tu koszykarskie Superstary, tenisowe Stan Smith’y i ultra modne biegówki oparte na podeszwie Boost. Luką były buty do chodzenia na co dzień. Nie zwykłego chodzenia. Przemierzania miejskich ulic nie tylko w wielkim stylu, ale też przede wszystkim w poczuciu komfortu, jakiego do tej pory nie zapewniła ludziom żadna inna marka. Pracę nad takimi butami projektanci adidasa zaczęli stosunkowo niedawno. Cholewka miała idealnie przylegać do stopy, a jednocześnie umożliwiać jej wykonywanie naturalnych ruchów. Podeszwa natomiast winna dodawać energii przy każdym postawionym kroku. Czy coś jeszcze należało do tego dodać? Oczywiście pierwiastek modowy – ten model obuwia miał być czymś nieoczywistym, zaskakującym, ale zarazem uniwersalnym. Tak powstały adidas NMD – buty przeznaczone dla miejskich nomadów, którzy każdego dnia wychodzą po więcej, przemierzają kolejne kilometry w poszukiwaniu siebie i dążą do przekraczania własnych granic.

adidas NMD – czym są?

N jak nowoczesność i nowatorstwo

Gdy tylko weszły na rynek, od razu spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. W archaicznym świecie sneakerów, w którym marki zafiksowały się na reinterpretacje starych, dobrych klasyków, potrzebne było świeże powietrze. Takim właśnie stały się Nomady. Wystarczy na nie spojrzeć, by ujrzeć futurystyczny wygląd w połączeniu z innowacyjnymi technologiami, które wzmagają komfort codziennego, nawet wielogodzinnego chodzenia.

M jak miasto

Nomady to jednak coś więcej niż buty. Wraz z nowym modelem obuwia marka wykreowała obraz miejskiego nomada, czyli wędrowca, który każdego dnia wyrusza na poszukiwania siebie i swoich ulubionych miejsc. Adidas NMD pasują do osób odważnych, które nie idą na kompromisy i uparcie dążą do celu. Wyróżniają się również charakterystycznym stylem – miejskim, często eklektycznym, w którym pierwszoplanową rolę odgrywa wygoda. Nomady zapewniają ją u podstaw, ale są też bardzo efektowną bazą garderoby dla każdego, kto ceni sobie nowoczesny design.

D jak design

Trzeba też przyznać, że NMD zdecydowanie wyróżniają się na tle innych butów adidasa. Stoją w kontraście do znanych i lubianych Superstarów, Gazelle czy Stan Smith – flagowych modeli marki, które mogą pochwalić się kilkudziesięcioletnią historią. W tym projekcie brand postawił na minimalistyczny design, który święci triumfy w modzie światowej. Cholewka i podeszwa współgrają idealnie, a łączą się dzięki kontrastującym, prostokątnym panelom. Wszystkie te elementy sprawiają, że wygląd Nomadów jest naprawdę unikalny i nie do podrobienia!

Czym są adidas NMD? To nowoczesne, minimalistyczne buty z charakterem, które wspierają w codziennej, miejskiej wędrówce. Należysz do grona współczesnych nomadów? Ten model z pewnością przypadnie ci do gustu!

fot. http://weartesters.com/adidas-nmd-runner-drops-multiple-styles-colorways/

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *