Adidas NMD Corduroy “Triple Black”

Adidas NMD Corduroy “Triple Black”

Marketingowe arcydzieło adidas Originals z blisko 1,5 mln instagramowych postów oznaczonych hasztagiem #nmd (w połowie stycznia 2017 roku) prędko zamieni jedynkę rozpoczynającą tę siedmiocyfrową liczbę na jej wielokrotności. Obecne na rynku od grudnia 2015 roku sneakery NMD to błyskotliwy sprzedażowy sukces, który trudno porównywać z innymi obuwniczymi debiutami. Swój udział chce mieć w nim również Corduroy “Triple Black” – zaskakująca, sztruksowa odsłona modelu.

Adidas może wszystko

Data pojawienia się na rynku nowej, sztruksowej wersji nie jest jeszcze dokładnie znana. Skąpane od sznurowadeł po boost-ową podeszwę w atramencie adidas NMD Corduroy “Triple Black” przyciągają uwagę kontrowersyjnym materiałem użytym w budowie cholewki. Sztruksowa, prążkowana tkanina wywołuje niechęć kojarzących ją z przyciężkimi płaszczami i rozszerzanymi spodniami sprzed lat, budząc jednocześnie pożądanie minimalistów i niecierpliwie wypatrujących sneakerowych nowości.

Czarno-czarne

Bezkompromisowa czerń pokrywająca NMD Corduroy “Triple Black” intryguje. Kolor i kształt niosą pewną surowość, nowoczesność, podczas gdy miękka faktura sztruksu przywołująca lata ubiegłe zdaje się ocieplać ich wizerunek. To buty stworzone dla miasta, jego mieszkańców i swoistej „tonacji” ulic, budynków i zgiełku. Prążkowanej cholewce towarzyszą wiązania z trzema oczkami, gumowa wstawka na pięcie z wytłoczonym logo oraz umieszczony nad nim uchwyt ułatwiający zakładanie i zdejmowanie. Nie mogło zabraknąć trzech słynnych pasków adidas. Zdobią one tradycyjnie boczne panele butów.

Epoka Boostu

Nieodłączny element serii NMD to bijąca rekordy popularności pianka boost. Zbudowana została w taki sposób, by absorbować wstrząsy i zaoszczędzić energię biegacza. Oferuje komfort i amortyzację na niespotykanym dotąd poziomie. Charakterystycznej kapsułkowej struktury nie sposób pomylić z innym typem podeszwy. Błyskawicznie zdobyła serca i stopy zarówno sportowców, jak i streetwearowców.

Obfitość minimalizmu

W minimalistycznej czerni i bieli, beżu i szarości. Barwne, melanżowe, kamuflażowe, nakrapiane. Z cholewką z wytrzymałej siateczki, doskonałej przędzy Primeknit. Liczba wersji kolorystycznych NMD wypuszczonych przez adidas w tak krótkim czasie jest oszałamiająca. Model NMD R1 posiada charakterystyczny potrójny system wiązania, uchwyt ułatwiający zakładanie oraz gumowy element na pięcie z tłoczeniem logo brandu. Wersję XR1 wyróżnia klatka obejmująca stopy i podwyższony język. Gumową nakładkę na pięcie wymieniono na skórzaną. Z kolei NMD R2 wysmuklono o jeden element z pianki EVA, ten pozostały przenosząc na wewnętrzną stronę butów.

Sukces adidas NMD przybrał skalę trudną do porównania z osiągnięciami innych modeli. Kreatywność, z jaką adidas pielęgnuje karierę najmłodszego dziecka potwierdza jedno – NMD dyktują jak wyglądać ma współczesny krajobraz miasta.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *