adidas NMD City Socks – czym są?

adidas NMD City Socks – czym są?

Adidas NMD znane są ze swojego charakterystycznego wyglądu, w którym główną rolę odgrywa rzucająca się w oczy cholewka z materiału Primeknit imitująca skarpetkę. Jeśli jednak lubicie tego typu stylistykę, to z pewnością jeszcze bardziej przypadną wam do gustu miejskie skarpety! Czym są adidas NMD City Socks?

Trochę historii

Był 21. maja 2016 roku, kiedy adidas wypuścił na rynek nowy, unikalny rodzaj obuwia. Już w momencie premiery Nomadów świat przekonał się, że ta marka nigdy nie będzie bała się stawiać odważnych kroków. Ale City Socks? To buty, które rzeczywiście wyglądają, jak skarpetki! Moda dąży w kierunku wygody. Sneakersy coraz częściej pojawiają się w street wearze. Jednak jeszcze kilka lat temu z pewnością nikt nie pomyślałby, że tak wyglądające obuwie znajdzie się na szczycie list modowych hitów. A jednak, stało się…

Czym są adidas NMD City Socks

Miejskie skarpety to jedna z odmian charakterystycznego obuwia dla współczesnych nomadów. Jego wygląd uzyskano przez maksymalne uproszczenie designu tradycyjnych NMD. Jako że ich cholewki leżą idealnie i mają moc dopasowywania się do stopy, można było pozwolić sobie na całkowitą rezygnację ze sznurówek. Dzięki temu NMD City Socks nie tylko wyglądają jak skarpety, ale też bardzo wygodnie się wkładają. Ten argument może mieć ogromne znaczenie dla ludzi zabieganych, którym wiecznie brakuje czasu. Od teraz możesz założyć ukochane, wygodne buty sportowe bez konieczności sznurowania ich, a na dodatek w żadnym stopniu nie obniży to komfortu ich noszenia! Trzeba przyznać, że również ich wygląd jest naprawdę efektowny i z pewnością świetnie sprawdza się w miejskich stylizacjach.

adidas NMD City Socks – czym są?

City Socks po kolei

Prześledźmy zatem losy tego unikatowego modelu, który rzeczywiście swoją premierę miał w maju ubiegłego roku, jednak pierwsze wzmianki na jego temat pojawiły się już w marcu. Marka postawiła na klasyczną, biało-czarną kolorystykę i najprawdopodobniej było to słuszne posunięcie. Ten wymyślny model buta, mimo że w gruncie rzeczy jest minimalistyczny, nie wymagał dodatkowych udziwnień, a wielbiciele Nomadów mieli czas, by się do niego przyzwyczaić. Szybko jednak okazało się, że pomysł trafia w dziesiątkę, dlatego na rynku pojawiły się kolejne wersje. Tym razem z wykorzystaniem charakterystycznych dla NMD paneli łączących podeszwę z cholewką w kontrastujących (czerwonym i niebieskim) kolorach. Od maja powstało jeszcze kilka wersji miejskich skarpet. Były to między innymi buty w bieli i w szarości. Jednak prawdziwe innowacje miały nastąpić dopiero po nowym roku.

Najnowsze wieści na temat City Socks

Już na początku stycznia pojawiły się informacje na temat powstania City Sock 2. Buty różniły się od pierwowzoru przede wszystkim kształtem, ponieważ bardziej przypominały model adidas NMD R2. Zaraz za nimi pojawiły się eksperymenty z materiałami. Marka wymieniła cholewkę Primeknit na gumę, a ostatnio również na gore-tex.

Buty przypominające skarpety święcą triumfy w modzie światowej. Gwiazdy zakochały się nawet w botkach na obcasach, których cholewka jest miękka i otula stopę. Do rozpowszechnienia tego trendu w znacznej mierze przyczynił się jednak adidas ze swoim innowacyjnym modelem adidas NMD City Socks. Zdecydowanie warte uwagi, nawet jeżeli tylko w roli ciekawostki!

fot. http://sneakernews.com/2016/06/28/adidas-nmd-city-sock-pk-back-whitegrey/

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *