Nowe modele Nike Cortez

Fakt, że Nike stawia w tym sezonie nie tylko na obchodzące swoją trzydziestą rocznicę powstania Air Maxy, ale także model Nike Cortez, nie jest tajemnicą. Od początku 2017 w mediach roi się od zapowiedzi nowych interpretacji tych ponadczasowych biegówek. Niedawno marka ogłosiła kolejne ciekawe wersje Cortezów, które do sprzedaży wejdą w ciągu kilku następnych dni. Czym tym razem zaskoczą nas projektanci z Oregonu?

Fenomen Nike Cortez

Aby zrozumieć fenomen tych butów, trzeba przypomnieć o jego historii i dziedzictwie. Dlaczego Nike po tak wielu latach ponownie sięga po stary model biegówek? Bo niewątpliwie był on przełomowym odkryciem oregońskiego koncernu, a dokładniej Billa Bowermanna, czyli założyciela marki. Gdy pomysłodawcy marki sygnowanej logo w kształcie Swoosha zdecydowali się na produkcję własnych sneakerów, to właśnie Bowermann rozpoczął intensywne prace nad projektem. Buty zostały ukończone w 1970 roku po tym, jak designer wpadł na genialny pomysł umieszczenia falowanego bieżnika na podeszwie. Jak się później okazało, był to absolutny strzał w dziesiątkę, a po Nike Cortez sięgały coraz większe rzesze biegaczy. Buty były wygodne, rewolucyjnie lekkie i, co najważniejsze, bardzo przyczepne. Szum wokół nich nie mijał długo, a w latach dziewięćdziesiątych jeszcze bardziej się rozprzestrzenił, gdy na wielkim ekranie biegał w nich Tom Hanks w ponadczasowym filmie „Forrest Gump”. Dziś mimo upływu kolejnych dekad od debiutu, Nike Cortez wciąż cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem na całym świecie. Nie tylko jako biegówki, ale wręcz bardziej jako buty typu lifestyle. Nie dziwi więc, że ich dobrą passę projektanci Nike chcą wykorzystać jak najlepiej!

Co nowego z Nike Cortez?

Od początku roku widzieliśmy już kilka nowych interpretacji tego słynnego modelu ze Swooshem. Kilka dni temu oregoński koncern ogłosił debiuty kolejnych wersji, które niebawem pojawią się w sprzedaży. Poza klasyczną wersją w bieli z niebiesko czerwonymi dodatkami będziemy mieli okazję zaopatrzyć się w następujące modele:

Nike Cortez Oregon

Tymi dwiema kolorystykami oraz nazwą marka chciała podkreślić swoje pochodzenie. Do sprzedaży wejdą Cortezy w żółci z zielonymi dodatkami oraz ich barwna odwrotność. Z pewnością mają one ogromne szanse stać się hitem tego lata. Kolory bowiem nie tylko przypominają o tym, skąd pochodzi Nike, ale także idealnie ożywiają każdą stylizację w sportowym stylu.

klik

Nike Cortez Nylon Compton

Kolejne nawiązanie do miasta, w którym Nike Cortez zrobiły furorę. Ich popularność już w latach siedemdziesiątych była ogromna nie tylko w Oregonie, ale także w całej Kalifornii. Model wykonany w całości z nylonu w stonowanej kolorystyce – czerni z bielą, która dopasuje się do każdej stylizacji.

klik

Nike Cortez Jewel

O tych butach marka Nike pisze „rzadki okaz”. Co w nich wyjątkowego? Przede wszystkim kolorystyka, która skupia się na efektownym kontraście. Biała podstawa, na której czerwone akcenty w postaci logo, zapiętka czy podeszwy środkowej prezentują się naprawdę pięknie.

klik

I druga wersja Nike Cortez Jewel, czyli ta sama podstawa, w której jednak postawiono na kontrast w postaci czerni. Model jeszcze bardziej uniwersalny, o którym w marce mówi się „czarny diament”!

klik

Nike Cortez to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy wciąż kochają modę retro. Ich charakterystyczna sylwetka od wielu lat utrzymuje się w trendach, co tylko dowodzi faktu, że mamy do czynienia z obuwiem ponadczasowym. Czy nowe wersje kolorystyczne odniosą tak wielki sukces, jak wersja podstawowa? Przekonamy się już tego lata!

Nowe modele Nike Cortez
Oceń wpis.

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Post Author: MBwriter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.